Apple zařídil dočasný zákaz prodeje přístroje Galaxy Nexus v USA

Apple-vs-Samsung

Dnešní týden se nesl ve znamení Google I/O a představení několika zajímavých novinek. Jednou z nich je nová verze systému Android s názvem Jelly Bean, která bude k dispozici v přístrojích Galaxy Nexus a Nexus 7. Tyto události nemohl nechat největší konkurent androidí platformy, Apple, jen tak a opět udeřil na jeho tradičním bojišti – u soudu. Tvůrce iOS použil opět tvrzení o porušování patentů a zaměřil se na přístroje Galaxy Nexus a patentovými válkami proslulý tablet Galaxy Tab 10.1. Soudce Lucy Koh v San Jose dal v obou případech za pravdu společnosti Apple a zařídil tak dočasný zákaz prodeje těchto přístrojů. V případě Galaxy Nexusu je to obrovská rána pro Google a Samsung vzhledem k představení nové verze systému Android.

A co porušil Samsung tentokrát? V případě Galaxy Nexusu byla Applem prezentována 4 porušení patentů a nejvíce se o zákaz prodeje postaral patent s číslem 8086604, který pojednává o vyhledávání informací z více zdrojů pod jedním rozhraním (patent nejspíše naráží na rozhraní Siri). V případě Galaxy Tabu se jedná stále o tu samou písničku – až příliš podobný vzhled, uživatelské rozhraní, balení a příslušenství. Zda-li bude zákaz trvalý, se dozvíme po přezkoumání a výsledném verdiktu.

zdroj: droidmatters.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)