Apple si chce o svátcích přilepšit. Samsung má zaplatit další 4,5 miliardy

Samsung Galaxy S7 – ukázka FullHD 60FPS videa

Věčný souboj mezi dvěma rivaly stále pokračuje. Zdá se, že Apple není se soudem přiznanou částkou 548 milionů dolarů (13,7 miliard korun) vůbec spokojen a na zaplácnutí své vlastní vysoké pokuty požaduje po Samsungu další nesmyslnou částku. Již zaplacená pokuta by se měla navýšit o celé 4,5 miliardy – to se Applu zdá za další způsobené škody doprodejem některých modelů porušující patenty adekvátní.

Pokuta zaplacena, spor ale nekončí

Zatímco se ukončení mnohaletého patentového sporu zdárně blížilo ke konci – tím spíš řádným zaplacením pokuty ze strany Samsungu – se Apple rozhodl bojovat o poslední korunu, která z uznaného případu vytřískat lze.

Z vyjádření Applu plyne, že důvod navýšení částky plyne z doprodeje modelů Galaxy SII Epic 4G Touch a dalších modelech SII prodávaných pod záštitou amerických telekomunikačních společností. Prvotní kalkulace z průběhu sporu s údaji z dalšího prodeje prý nepočítala.

samsung apple spor vs android

Chce Apple ulehčit svému vlastnímu dluhu?

Ačkoli má Apple pravděpodobně sám rezervy na placení podobných pokut, zjevně by pár miliard navíc k zamáznutí vlastního škraloupu uvítal.

Zdroj: Stuff

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy A5 (2017) – test videa Full HD

Testovací druhý příspěve

Seriály Petr Michal Petr Michal
6 min. uložit na později
ipad2-vs-galaxy-tab-101

Apple zažaloval Samsung v Holandsku

Články Milan Menšík Milan Menšík
2 min. uložit na později

Komentáře (9)