Apple představil vlastní streamování hudby, na Android dorazí na podzim

apple-music

Konkurenční společnost Apple včera představila svůj nový systém iOS 9, kterým budou brzy vybaveny telefony iPhone či tablety iPad. Nový systém ale nebyl jedinou novinkou, uživatelé se totiž již brzy dočkají nové služby Apple Music, která bude konkurovat Google Music nebo třeba Spotify. Stejně jako v případě těchto služeb přinese Apple Music přístup k obrovské databázi skladeb, které si mohou uživatelé stahovat do svých přístrojů pro offline hraní (platí pro placenou službu). Měsíční poplatek je přitom o něco vyšší, než nabízí konkurence. Činí totiž 9,99 dolaru (cca 250 Kč), Spotify si přitom řekne o 170 Kč za měsíc. Výhodný může být rodinný tarif, který umožní využívat hudební databázi až 6 členům domácnosti. Měsíční splátka potom činí 14,99 dolaru (cca 360 Kč). Placené tarify Apple Music si může každý uživatel vyzkoušet na tři měsíce zdarma, což je jistě vítaná možnost.

Apple Music Android

Apple Music není primárně určen pouze pro uživatele přístrojů Apple. Ti se sice dočkají jako první již ke konci tohoto měsíce, služba ale na podzim přijde také na Android. I my si tedy budeme moci vyzkoušet, jak si Apple Music vede oproti zaběhlé konkurenci v podobě Spotify či Google Music.

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)