Google Mapy jsou mnohem kvalitnější než Apple Mapy, ukazuje podrobná analýza

apple mapy google mapy

Nová komplexní analýza, kterou připravil Justin O’Beirne, ukazuje, o jaký kus jsou Google Mapy dál než Apple Mapy. Největší rozdíl jde vidět v detailech, kdy Google zobrazuje například i větrací otvory, garáže, schody anebo mnohem lépe pokrývá odlehlá místa.

Apple Mapy jsou proti Google verzi hodně pozadu

Mapy od Googlu mají náskok šesti let, a přestože se Apple v posledních době hodně zlepšuje. Tak rozdíly jsou velké. Zjistil to nyní ve své studii kartograf Justin O’Beirne. Důvodem není jen náskok několika let, ale také způsob získávání dat.

apple mapy google mapy rozdil

Google využívá satelitní snímky a detaily pak získává pomocí vozového parku Street View. V něm už nejsou jen auta, ale také například speciální batohy, vozíky, sněžné skútry či tříkolky. Apple pro změnu spoléhá na data třetích stran, jako je třeba TomTom. Díky tomu má Google oproti Applu v zásobě obrovské množství dat.

Pokud vás celá problematika zajímá, můžete na webu Justina O’Beirna najít kompletní analýzu včetně zajímavých obrázků a fotek, které srovnávají, jak jsou na tom obě služby.

[appbox googleplay com.google.android.apps.maps]

Jste spokojeni s kvalitou Google Map v poslední době?

Zdroje: phonearena.comjustinobeirne.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (10)