Apple iPhone X a iPhone 8/8 Plus: Minimální rámečky a rozšířená realita

apple iphone x nahled

I když se dnešní Apple akce netýká přímo Androidu, i tak je důležitá pro tento operační systém Androidu. Telefony s operačním systémem iOS jsou pro Android dlouhodobě největší konkurencí. Dnes představené modely iPhone 8/8 Plus a Apple iPhone X přináší opět něco nového a 3,5 mm audio jack to není.

Představení Apple iPhone X a iPhone 8 – Obsah

Apple iPhone 8 a 8 Plus prozatím jen s “klasickým” displejem

Apple dnes představil celkem tři modely iPhonu. Nejprve se podíváme na “základnější” modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Vyrobeny jsou ve třech barevných variantách, a to stříbrné, šedé a růžové. Na přední a zadní straně najdeme ochranné sklo, rámeček je pak z kovu.

Oba telefony mají nový Retina HD displej. Menší model má úhlopříčku 4,7” a větší pak 5,5”. Telefony mají také nové stereo reproduktory, které mají být hlasitější až o 25 procent než u iPhonu 7. O výkon se stará nový čipset A11, který je o 30 procent rychlejší než předchůdce A10.

Co se týče fotoaparátu, tak bude mít 12 MPx, rychlejší autofocus ve zhoršených podmínkách, u iPhone 8 Plus se vylepšil mód portrétu, zůstává i duální fotoaparát. Nahrávání videa ve FullHD půjde až ve 240 fps.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus cena

Nová verze iPhonu přináší také Bluetooth ve verzi 5.0, bezdrátové nabíjení s podporou standardu QI a také zvýšenou odolnost proti vodě nebo prachu. iPhone 8 bude dostupný ve dvou verzích, jedna se 64GB a druhá se 256GB. Verze s menším úložištěm stojí 20 990 Kč, 256 GB pak 25 490 Kč. iPhone 8 Plus bude dostupný ve stejné konfiguraci, cena začíná za 64 GB na 23 990 Kč, větší verze stojí pak 28 490 Kč. V Česku bude dostupný 29. září.

iphone 8 barvy

Apple ve velkém vstupuje do rozšířené reality

O rozšířené realitě Google Tango jsme v posledních měsících moc neslyšeli, to se ale možná brzy změní, a to díky Applu. Ten se totiž pouští do rozšířené reality, na akci se ukázalo mnoho her, které již nyní vypadají lépe, než co jsem doposud mohli vidět u Google Tango. Hry budou fungovat až v 60 fps.

https://youtu.be/K4wEI5zhHB0

Apple iPhone X (Ten) přichází s minimálními rámečky

A tohle je “ten speciální” telefon, který se tak často ukazoval v únicích a spekulacích. Jde o první iPhone, který má displej s minimálními rámečky, hodně připomíná rozšířený Essential Phone. Apple ho nazývá Super Retina Display, velikost má 5,8” a jde o OLED panel. Podporuje také HDR10 a Dolby Vision.

Novému iPhonu chybí domovské tlačítko, místo mačkání tlačítka se Home nahrazuje potažením prstu ze spodní hrany telefonu nahoru. Multitasking se aktivuje mírným pozastavením prstu při gestu.

iPhone X se bude odemykat pomocí tváře

iPhone X se bude odemykat pomocí skeneru tváře, který nazývá Apple Face ID. Podle Applu je to budoucnost toho, jak budeme otevírat telefony. Apple iPhone X má na přední straně i infračervenou kameru a další senzory, které pomůžou se správným rozeznáváním. Face ID bude fungovat tam, kde funguje i touchID, takže třeba v Apple Pay, nebo při potvrzování v aplikacích. Také to znamená, že chybí čtečka otisků prstů.

Díky senzorům na přední straně se také odhalila nová funkce Animoji, díky které si budete moct animovat emotikony podle výrazů ve tváři. Dále se ukázaly různé pokročilé masky pro sociální sítě. Procesor je stejný jako u iPhone 8. Nechybí ani bezdrátové nabíjení, výdrž baterie by měla být o 2 hodiny větší než u iPhone 7.

Iphone X má také duální fotoaparát se 12 MPx senzory. Světelnost je f/1,8 a f/2,4. Oba senzory podporují optickou stabilizaci obrazu. Zajímavé je to, že přední selfie kamera bude mít také režim portrétu.

Apple iPhone X cena

Tento prémiový iPhone bude dostupný ve dvou barevných verzích, stejně tak je to i u úložiště, jedna verze má 64GB, druhá pak 256GB. Cena začíná na 29 990 Kč, verze se 256GB pak stojí 34 490 Kč. V České republice by se měl tento telefon začít prodávat 3. listopadu.

iphone x bezdratove nabijeni

Jak se vám líbí nové iPhone telefony? Co říkáte na model X?

Zdroje: TK, TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)