Aplikace YouTube: Konečně nová funkce, která stojí za to

YouTube Videa

V aplikaci pro YouTube se v poslední době začínáme dočkávat zajímavých aktualizací, které jsou uživateli poměrně vítané. Nedávno jsme se dočkali možnosti načtení celého videa i po jeho pozastavení, nyní přichází další důležitý krok – načítání videí na pozadí.

Novinka, kterou aplikace YouTube získává, vám umožní podívat se na vybrané video i v případě, že máte pomalé nebo omezené připojení k mobilnímu internetu. Nemusíte tedy čekat čtvrt hodiny na načtení dvouminutového videa a svůj telefon tím odstavit od všech ostatních funkcí. Nyní můžete video v klidu pozastavit a jít si zkontrolovat Facebook, vyřídit si poštu či jiné záležitosti a pak se pomocí multitaskingu vrátit zpět do aplikace YouTube, kde si zhlédnete již načtené video.

youtube hlavniNic však není jen tak, a samozřejmě i tato zajímavá funkce má své “ale”. Pokud jste majitelem některého z Nexusů, na němž běží Developer Preview Androidu N, nejspíše již tuto funkci můžete využít. Možná i někteří další, ale určitě ne všichni. Funkce se bude spouštět postupně, pravděpodobně v závislosti na verzi Androidu.

Jak zkontrolovat, zda mám načítání YouTube aktivované?

Jelikož se jedná o funkci aktivovanou ze serveru a není potřeba aktualizovat aplikaci, může být zjištění zda funkci již máte dostupnou poněkud složitější. To nás ale přece nezastaví. Pro zjištění tedy zajděte do Nastavení > Aplikace > YouTube > a smažte data. Poté aplikaci YouTube otevřete, najděte si libovolné video, spusťte ho, pozastavte a vyzkoušejte, zda za chvilku bude video načtené, i když se přepnete do jiné aplikace.

Funkce je to rozhodně skvělá a vítáme ji s otevřenou náručí. Stejně tak jistě většina z vás. Jen bychom rádi upozornili ty, kteří nedisponují obrovským limitem FUP, že pokud vás sledované video nezaujme, bude ho třeba opravdu ukončit. Pouhé stisknutí domovského tlačítka by vám totiž váš limit mohlo velmi rychle vysosat. Doporučujeme tedy vrátit se z videa o krok zpět a “odšoupnutím” videa doleva jeho přehrávání zcela ukončit.

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

Zdroj: AC

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (10)