Aplikace Xiaomi Optimalizace mění design a přidává hledání chyb v telefonu

miui 10 optimalizace aktualizace

Bezpečnostní aplikace Xiaomi, která se v českém překladu nazývá Optimalizace, obdrží v MIUI 10 výrazné novinky. A to jak v podobě nového designu, tak i nových funkcí.  Ty se zaměřují například na hledání chyb v telefonu nebo na kontrolu internetového připojení.

Aplikace Optimalizace s MIUI 10 dostane nový vzhled i funkce

Společnost Xiaomi představila v červnu novou nadstavbu MIUI 10, která se začala postupně uvolňovat a následujících týdnech a měsících se bude rozšiřovat na velké množství Xiaomi telefonů. Jednou z novinek v nové nadstavbě je i změna aplikace, která se v českém překladu nazývá Optimalizace. Design aplikace je nově hodně minimalistický, používá se více bílé barvy a také nové ikonky. Několik prvků také změnilo svou pozici, jak můžete vidět na screenshotech níže.

xiaomi miui 10 aplikace optimalizace novy design

Pokud jde o nové funkce, tak jedna je určena přímo pro uživatele WhatsApp. Aplikace od Xiaomi naskenuje složku WhatsApp v telefonu a seřadí jednotlivé typy médií jako jsou videa, fotky, GIF obrázky, dokumenty do zvláštních složek. Z nich si pak můžete rychle vyčistit soubory, které vám zbytečně zabírají místo v telefonu. Zajímavější funkcí je tzv. První pomoc (First Aid), která kompletně skenuje telefon, ať už je to po stránce výkonu, sítě, nebo třeba baterie a hledá možné problémy. Pokud na nějaký problém narazí, nabídne hned způsoby, jak problém vyřešit.

Poslední větší novinkou je kontrola internetového připojení. Funkce testuje sílu mobilního signálu, rychlost Wi-Fi, můžete se podívat, kolik jednotlivé aplikace používají internetu apod. Tyto funkce jsou momentálně přístupné v beta verzi MIUI 10, zanedlouho by se však měly dostat i do stabilní verze.

Těšíte se na MIUI 10? Používáte často aplikaci Xiaomi Optimalizace?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)