Aplikace Whatsapp plánuje větší míru zabezpečení

whatsapp4

Pro mnoho uživatelů je Whatsapp nepřekonatelným chatovacím pomocníkem. Je až s podivem, jaké oblíbenosti se těší. Vezmeme-li v úvahu, že většina lidí s chytrými telefony má založený Facebook a propojení s Messengerem se přímo vybízí, tak se i přesto aplikace Whatsapp stále drží mezi nejoblíbenějšími platformami ke komunikaci. Nicméně nic není dokonalé a vše se dá zlepšit.

Aplikace Whatsapp s heslem

Myslí si to i samotní vývojáři aplikace. Současný Whatsapp může trpět tím, že je vlastněn Facebookem. Po tomto transferu došlo u mnohých uživatelů k poklesu důvěryhodnosti celé aplikace. Avšak co se týká zabezpečení, tak se aplikace Whatsapp opravdu snaží. Jedním z kroků bylo takzvané koncové šifrování, kdy se k samotné konverzaci dostane pouze příjemce a odesílatel. Nyní se plánuje zabezpečení pomocí šestimístného kódu. Takové zabezpečení by v případě ztráty telefonu velice pomohlo. Otázkou je, jestli by lidé tento bezpečnostní prvek využili. Svědomití uživatelé mají zaheslované telefony pomocí pinu, otisku prstu, skenem duhovky nebo jakýmkoli jiným způsobem už dávno nastaveno pomocí zamykací obrazovky. Ostatní si zabezpečení nenastavili ani při otevírání telefonu. Dá se tedy předpokládat, že tak neučiní ani při zabezpečení svého Whatsappu.

aplikace whatsapp

Podle zdroje souvisí zpráva s překladem slov, které indikují možné zavedení kódu. Fráze jako “zadejte šestimístní kód” a “kód nesouhlasí” by tomu celkem odpovídaly. Bude zajímavé sledovat, jestli nové zabezpečení bude povinné, nebo nikoli. Přikláněli bychom se spíše k druhé variantě.

Myslíte si, že je takové zabezpečení na Whatsappu potřeba?

Zdroj: androidauthority.com.

Jan Vitásek
O Autorovi - Jan Vitásek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)