Hubnete do plavek? Hlídejte si váhu s aplikací WeightFit

Hubnete-do-plavek-Hlídejte-

Snažíte se zhubnout, nebo pracujete na formování své postavy? Pak se vám určitě hodí aplikace, do které můžete zaznamenávat svou hmotnost v průběhu času. Představíme vám program WeightFit, který umí mnohem víc než jen evidovat hodnoty.

Obsah článku

Co aplikace WeightFit slibuje?

Němečtí tvůrci programu mají na svém kontě již několik aplikací – například kalkulačku pro výpočet BMI či jednoduchý nástroj pro počítání s procenty. WeightFit deklarují jako aplikaci pro hubnutí a regulaci váhy, která vám pomůže dosáhnout kýženého cíle.

Aplikace také obsahuje kalkulačku BMI, která vypočítá váš index tělesné hmotnosti („body mass index“) a ideální váhu. Můžete také definovat svou vytouženou váhu a sledovat, nakolik se přibližujete svému cíli.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Zaznamenávání aktuální váhy každý den.
  • Integrovaná kalkulačka BMI.
  • Analýza historie změny váhy v grafech a vizualizacích.
  • Nastavte si požadovanou váhu a sledujte své pokroky.
  • Statistiky vaší hmotnosti, tj. průměrná hmotnost, index tělesné hmotnosti, rozdíl proti počáteční hmotnosti a další.
  • Volitelně vám aplikace může připomínat, že byste se měli zvážit.
  • Jednotky v metrickém nebo imperiálním systému.
  • Synchronizaci údajů o hmotnosti s účtem Google Fit.

 

Jak program funguje v praxi?

Úplně prvním krokem je po spuštění zadání údajů o uživateli, tedy konkrétně pohlaví, věku, výšce a váze. Tato fáze probíhá v jednoduchém prostředí, kde můžete snadno přepnout používané jednotky.

Poté se ocitnete na úvodní obrazovce s přehledem dosavadního vývoje. WeightFit automaticky nastaví jako cílovou hmotnost tu, kterou byste měli dle zadaných dat mít jako normální. Pomocí rozbalovací nabídky v pravém horním rohu lze přepínat mezi zobrazením za poslední dva týdny, měsíc, čtvrtletí, pololetí a rok.

Přes plovoucí modré kruhové tlačítko můžete zadávat svou váhu, a to i zpětně. Platí ale omezení, že pro každý den je možné zadat jen jeden údaj. Program pak zadané hodnoty vynáší do formy grafu, ze kterého snadno vyčtete trend vývoje vaší váhy.

V sekci Statistika jsou k vidění souhrnná data o vaší váze – trend za poslední týden a měsíc, zařazení do kategorie dle BMI, průměrná, maximální a minimální hmotnost. V poslední sekci Historie můžete zhlédnout všechny zadané záznamy o vážení. Kromě data a hmotnosti je zobrazována také změna proti předchozímu vážení.

V postranní nabídce najdete již jen Nastavení, kde si můžete zapnout připomínání vážení a velmi cennou synchronizaci s platformou Google Fit, kam si můžete posílat data i z dalších fitness aplikací a mít je všechny pěkně pohromadě na jednom místě. K dispozici je také kompletní záloha a obnova dat, která se ukládají na Disk Google.

Resumé

Celkově vzato se jedná o jednoduchý a přímočarý program, ve kterém můžete evidovat svou váhu a motivovat se tak na cestě k dosažení ideálních tělesných parametrů. Oceňujeme moderní uživatelské rozhraní a povedené grafické i statistické výstupy, které vám napoví, jak se vám v plnění vašeho cíle vede. Zvláštní pochvalu si zaslouží možnost propojení s Google Fit a záloha dat.

Trochu na vážkách jsme z lokalizace do češtiny, která je (zatím?) jen částečná a většina textů je v angličtině. Aplikace obsahuje viditelné reklamní proužky, kterých se ale lze zbavit prostřednictvím nákupu v aplikaci za sympatických 29 korun.

Aplikace WeightFit je v Obchodě Play novinkou a zatím zaznamenala více než tisíc instalací. Po dvanácti hodnoceních má nadějnou průměrnou známku 4,9. Instalovat ji můžete na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

[appbox googleplay app.weightfit.android]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)