Aplikace newsXpresso – sledujte nejnovější zprávy ve svém telefonu

Screenshot-62

Aplikace NewsXpresso nemá nic společného s kávou, ač to tak může znít. Je to čtečka zpráv, která byla navržena přímo pro chytré telefony a tablety, nabízí jednoduché prostředí, ve kterém lze sledovat nejnovější dění ve světe i u nás. Jak funguje a kde jsou její slabiny?

Screenshot_2014-05-28-17-34-13

 

První dojem

Ač výrobci tvrdí, že je aplikace přehledná, po prvním otevření se na uživatele nahrnou schematické nákresy gest, jak se co ovládá, přehršel pokynů, aniž by člověk viděl, kde má který pohyb vlastně použít. Po vstřebání základních informací se načte „homepage“, na které můžeme vidět nejaktuálnější zprávy. NewsXpresso vyžaduje plný přístup k síti, a tak se zobrazí nejdůležitější novinky sebrané ze všech dostupných deníků řazené podle aktuálnosti a důležitosti. V levém menu je možné nastavit preferovanou zemi i vyfiltrovat kategorie jako Podnikání, Věda/Technika, Kultura, atd. Aplikace má tři hlavní složky – Nejnovější zprávy, Vybrané a Rozptýlení.

 Screenshot_2014-05-28-17-45-52

Nejnovější zprávy

NewsXpresso sbírá infromace ze 3 000 světových deníků a neustále je aktualizuje. Uživateli zobrazuje pouze zprávy za posledních 20 minut, které sama filtruje podle důležitosti. (Tedy podle sledovanosti a ohlasů na sociálních sítích.) V praxi to znamená, že je stránka plná výroků politiků, požárů, zlodějin či jiných katastrof, ale to už tak ve zprávách bývá.

Screenshot_2014-05-28-17-41-34

 

Vybrané

Tato kategorie má svá vlastní pravidla. Ačkoli vývojáři tvrdí, že se zde dočtete informace „nejlepší z nejlepších“, novinky se řadí podle ohodnocení na sociálních sítí. Dohromady jsou smíchaná všechna odvětví, ať už je to kultura, zemědělství nebo šoubyznys. Reálně jsou to jak odlehčené zprávy, tak největší krize, které se za poslední dobu udály ve světě i u nás.

 

 Screenshot_2014-05-28-21-48-53

Rozptýlení

Jak už napovídá název, nejméně seriózní kategorie, ve které se nachází především fotky, vtípky a jiné zprávičky, primárně určené ke sdílení a sociálních sítích nebo pobavení přátel.

Screenshot_2014-05-28-17-42-47

 

Hlavní funkce

NewsXpresso je velice jednoduché a neoplývá tak mnoho funkcemi. Uživatel vlastně může měnit jen zemi a kategorie (po kliknutí na znak v levém horním rohu) a po otevření zprávy pak font – na výběr jsou tři velikosti písma.  Zprávička se dá sdílet na sociálních sítích nebo pomocí Hangoutu, Skypu a jiných komunikačních aplikací (tato funkce se nachází v pravém horním rohu). Jako poslední se dá aktuálně čtený článek uložit na později. Zajímavý je také odkaz na konci zprávy, který uživatele přesměruje na originální článek.

Screenshot_2014-05-28-17-46-03Screenshot_2014-05-28-17-43-35Screenshot_2014-05-28-17-43-55

 

Resumé

Čtečka zpráv NewsXpresso je opravdu velice jednoduchá a vzhledem k tomu, že aktualizuje informace každých 20 minut, máte jistotu, že se vám dostane přehled nejčerstvějších zpráv. Jednoduchost je zároveň její úskalí – nemůžete si vyfiltrovat ty deníky, které preferujete, ani ve zprávách vyhledat konkrétní informaci. Aplikace navíc bohužel nedokáže nastartovat ani staré a uložené zprávy, pokud nemá přistup k internetu, což vidím jako nevýhodu. Pokud ale patříte k těm, kdo mají neustálý přístup k síti, neměla by to pro vás být překážka.

 

+ jednoduché

+ nejnovější informace díky častým aktualizacím

+ možnost uložit zprávu “na později”

 

– nelze vybrat určité deníky

– bez funkce vyhledávání

– nezobrazí ani uložené zprávy bez připojení

– výběr informací podle hodnocení na sociálních sítích (někdy ne úplně ideální síto)

[appbox googleplay com.esobi.newsxpresso]

Zdroj: esobi, newsxpresso

Barbora Pobříslová
O Autorovi - Barbora Pobříslová

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)