Aplikace Google Telefon nově umí automaticky filtrovat nevyžádané hovory

google telefon spamove hovory blok

Google už nějakou dobu testuje funkci filtrování spamových hovorů ve své aplikaci Google Telefon. Nyní však byl test ukončen a v poslední aktualizaci se novinka objevila ve stabilní aktualizaci a lidé si ji tak můžou aktivovat.

Google Telefon dokáže nově filtrovat spamové hovory

Jednoduše řečeno to znamená, že pokud si v nastavení aplikace tuto funkci zapnete, tak se vám bude snažit zabránit tomu, aby vás rušily hovory, u nichž je podezření na spam. Poprvé začal test této funkce již v dubnu, po třech měsících je připravena.

google telefon spam hovory blok

Funkce je dostupná po poslední aktualizaci aplikace Telefon od společnosti Google, přesněji jde o verzi 21. Ve výchozím stavu je funkce vypnutá, musíte ji nejprve zapnout, a to v nastavení u položky “Identifikace volajícího a spam”. Všechny hovory, které Google identifikuje jako spam, budou automaticky přeřazeny do hlasové schránky, o hovoru však nebudete informováni. V hlasové schránce si jej pak ručně můžete přehrát.

Problémem však může být to, když Google zablokuje hovor, který nebyl spam, a protože takový hovor spadne do hlasové schránky, nemusíte se o tom ani dozvědět. Společnost totiž neprozradila, podle jakých kriterií se hovory budou blokovat.

[appbox googleplay com.google.android.dialer]

Jak řešíte nežádoucí hovory vy? Vyzkoušíte novou funkci v Google Telefon?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)