Aplikace Google nově umí upravovat a rychle sdílet screenshoty

screenshoty uprava google

Nová verze aplikace Google přináší jednu funkci, která je na první pohled schovaná. Po aktivaci v nastavení ale přidává šikovnou funkci, která umožní základní úpravy a sdílení pro screenshoty.

Screenshoty půjdou upravovat v Google aplikaci v7.21

Momentálně je funkce dostupná v aplikaci Google ve verzi 7.21. Tu si každý může stáhnout tak, že se přidá do betatestování. A to ZDE. Ve stabilní verzi se ještě nenachází. Po instalaci nové verze se musí ještě aktivovat v nastavení.

Novou funkci naleznete v možnostech „Účty a ochrana soukromí“, poté úplně dole najdete „Úprava a sdílení snímků obrazovek“. Jakmile tuto funkci aktivujete, tak se vám při pořízení snímku obrazovky v aplikaci Google nabídne možnost, jestli jej rovnou nechcete oříznout či na něj kreslit, a to celkem sedmi barvami. V základní nabídce je také tlačítko pro rychlé sdílení screenshotu.

Novinka se brzy objeví i ve stabilní verzi, pokud se nechcete hlásit do beta testování. Škoda jen, že funkce je podporována pouze pro aplikaci Google, a ne v celém systému. Možná jde ale o test Googlu, jak moc lidi budou tuhle funkci využívat v nadcházejícím Androidu P se této funkce můžeme dočkat napříč celým systémem.

Google
Google

Hodí se vám tato funkce, vyzkoušíte ji?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)