Aplikace Friendly: Jednoduchý a rychlý klient pro Facebook včetně Messengeru

friendly-1

Není to tak dlouho, co společnost Facebook začala zbrojit proti uživatelům bez oficiální aplikace a Messengeru – z prohlížeče v telefonu si zprávu svým přátelům nepošlete a jste donuceni stáhnout Messenger. Dnes se podíváme na aplikaci Friendly, která nám umožní nejen Facebook používat bez oficiální aplikace, ale i pohodlně posílat zprávy bez Messengeru.

Friendly: Přívětivá aplikace, která umí to hlavní

Oficiální aplikace Facebook si přílišnou oblibu nezískala a mnoho uživatelů se jí vyhýbá. Alternativ je celá řada a spoustu z nich už jsme si představili. Dnes se podíváme na aplikaci Friendly, která se ze systému iOS dostala na začátku prosince také na Android. Zvládne být plnohodnotnou aplikací pro konzumaci obsahu z Facebooku a navíc nám umožní i posílání zpráv přátelům. U podobných aplikací (které jsou založeny na webové verzi Facebooku) člověk naráží na hlavní nevýhodu – pomalé načítání a neplynulé prostředí. To ovšem není případ Friendly.

Rychlé a jednoduché prostředí

Základní obrazovka aplikace je rozdělena na 4 hlavní záložky – feed s novinkami, zprávy, upozornění a záložka se skupinami, stránkami, nastavením apod. Mezi těmito obrazovkami se lze jednoduše přepínat ikonkami v horní části aplikace nebo tahem prstu. Přesun je plynulý, což není u aplikací podobného typu úplně samozřejmostí. V hlavním proudu lze stejně jako v aplikaci komentovat, dávat “lajky” nebo příspěvky sdílet.

Nechybí samozřejmě ani možnost ani vytvářet vlastní příspěvky s fotografiemi, videem nebo polohou. Chybí snad jen možnost živého vysílání, což je zatím výsadou pouze oficiální aplikace. Posun hlavním feedem a otevírání příspěvků je příjemně plynulé a rychlé. Člověk díky tomu nemá pocit, že by se jednalo o aplikaci postavenou na webové verzi Facebooku.

Filtrování a zvýraznění obsahu

Zajímavou možností je filtrování obsahu nebo jeho zvýraznění pomocí klíčových slov. Aplikace dokáže příspěvky, ve kterých se daná slova vyskytují, z feedu úplně odstranit nebo je naopak opatřit štítkem “Highlighted Post”. Lze také skrýt otravné nabízení lidí, které byste možná mohli znát. To vše lze provést tlačítkem v pravém spodním rohu.

Facebook i Messenger v jednom

Možná nejvíce oceňovanou funkcí však budou zprávy, díky čemuž nemusíte v mobilu nosit dvě aplikace – jednu pro konzumaci obsahu a druhou pro zprávy, jak to Facebook zamýšlí. Friendly kombinuje vše v jednom. Zprávy se nacházejí v druhé záložce a připomínají odesílání přes mobilní webový prohlížeč (což už ale nyní není možné). Kromě možnosti psaní a čtení nabízí aplikace i notifikace, což je šikovná vlastnost. A tak trochu u komunikační aplikace žádaná.

Notifikace je nejprve nutné aktivovat v nastavení aplikace. Šikovnou možností je nastavit hodiny, kdy nebude telefon notifikace zobrazovat. Friendly dokonce umožňuje aplikaci zamknout pomocí 4místného kódu, což se může hodit k ochraně soukromí. Reaguje také snímač otisků prstů.

Závěr

Aplikace Friendly představuje velmi zajímavou alternativu pro ty, kteří chtějí Facebook v mobilu, ale netouží přitom po oficiální aplikaci ani Messengeru. Díky tomuto nástroji můžete nejen pohodlně konzumovat obsah sociální sítě, ale zároveň posílat zprávy svým přátelům. A nechybí ani třeba notifikace, zámek aplikace nebo filtrování obsahu. Aplikace je navíc zdarma i bez reklam, což je další její plus.

Jedná se o neoficiální aplikaci

Jelikož je Friendly neoficiální aplikací pro používání služby Facebook, můžete se při jejím používání dopustit porušení některých podmínek Facebooku. Stejně tak mohou být Vaše data přístupná třetím osobám, což je riziko při používání neoficiálních aplikací.

[appbox googleplay io.friendly]

Používáte nějakou alternativu Facebook aplikace? Dáte Friendly šanci?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později
WhatsApp

WhatsApp: Pište si zadarmo!

Blog David Doskočil David Doskočil
3 min. uložit na později

Komentáře (13)