Aplikace focus@will: vědci upravená hudba podporující soustředění

Hudba podporující soustředění - náhled

Ať už se potřebujete učit nebo pracovat, je vhodné si vytvořit kolem sebe takové prostředí, které vám umožní se soustředit na váš úkol co nejefektivněji. Jak to děláte – jako většina lidí, která nasadí sluchátka, pustí si oblíbenou hudbu a díky tomu se podstatně odizoluje od okolí? A hraje vám do uší hudba podporující soustředění?

Co znamená hudba podporující soustředění?

Není hudba jako hudba a zatímco můžete mít pocit, že posloucháte tu vaši oblíbenou, která vás pěkně nakopne, nemusí to nutně znamenat, že se jedná o vhodný výběr. Správná hudba podporující soustředění by vás totiž nakopávat neměla. Má vaše soustředění podporovat, ne vás z něj vytrhávat.

Veškeré skladby v databázi focus@will jsou jednak bez rušivé hlasové složky a jednak jsou dále obohaceny speciální technologií (prostým uchem není nic poznat), díky níž skladby nikterak nestahují pozornost na sebe a naopak napomáhají zvyšovat efektivitu práce, protože mozek nemá tendenci vnímat rozptylující věci v samotné hudbě nebo okolí.

Kolikrát se vám stalo při poslechu vaší oblíbené muziky, že jakmile přišla ta vaše oblíbená pasáž, začali jste předstírat, že hrajete na jeden z dominantních nástrojů (nebo si aspoň do rytmu klepali prsty o stůl)? A o kolik těžší potom bylo vrátit se zase zpátky k práci/učení?

Aplikace focus@will v praxi

Jak už tak bývá zvykem, aplikace vám nabízí bezplatný zkušební režim, ale je nutné se registrovat. Stačí zadat jméno, příjmení, email a heslo.

Vpravo nahoře (tlačítko Up Tempo) si můžete zvolit kategorii skladeb, které se vám budou přehrávat, a jejich intenzitu.

Výběr z kategorií je opravdu pestrý.

Následně už jen spustíte hudbu známou ikonou play a necháte ji dělat kouzla s vaším mozkem. Pokud by se vám nějaká skladba nelíbila, můžete ji přeskočit tlačítkem napravo od play.

Hudba podporující soustředění

Pro případ, že byste se chtěli soustředit ve 100minutových intervalech (což je podle vědců maximální doba, po kterou je člověk schopen udržet pozornost), máte možnost nechat si hrát hudbu po dobu 100 minut (tlačítko nalevo od play). Jakmile skončí, ohodnotíte váš aktuální stav a vaše hodnocení se promítne do reportu, který budete moci následně zanalyzovat a říct si, kdy a po jakém typu hudby se cítíte nejproduktivnější. A můžete se jít na pár minut protáhnout, zacvičit nebo se dívat z okna.

Co za to a vyplatí se investovat?

Ano i ne. Respektive jak pro koho. Pojďme se podívat na cenovou politiku:

  • měsíčně: $11,83
  • zaplacení na 1 rok dopředu: $99,95 (vychází na $8,33/měsíc)
  • zaplacení na 2 roky dopředu: $149,95 (vychází na $6,25/měsíc)
  • neomezený přístup: $299

Z pohledu běžného člověka bude cena za focus@will asi těžko ospravedlnitelná (v porovnání rozsahu nabízených skladeb se Spotify nebo Google Play Music).

To však nevadí, protože focus@will cílí na jinou skupinu lidí – na takové, kteří ví, že když díky nějakému nástroji budou i jen o pár procent efektivnější, investice se jim vrátí. Ať už ve formě většího klidu, protože stihnout svou práci dříve/lépe, nebo že zvládnou za stejný časový úsek obsloužit více klientů a tím pádem i vyfakturují více. A nebo že díky své výkonnosti dostanou přidáno.

Zkuste focus@will na 15 dnů a posuďte sami, zda vám hudba podporující soustředění může něco dát.

Zdroj: focusatwill.com.

Zbyněk Filinger
O Autorovi - Zbyněk Filinger

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)