Aplikace File Manager: Velmi šikovný správce souborů

File Manager

Výběr aplikací na správu souborů je v Obchodu Play opravdu široký. Dnes se podíváme, co nabízí řešení od Asusu s příznačným názvem File Manager.

Program obsahuje několik klíčových funkcí. Jak už to tak u správce souborů bývá, umožní vám i tento klasické prohlížení souborů procházením adresářů vnitřního úložiště a na SD kartě. File Manager takovou cestu ale nepovažuje za klíčovou, a i když ji podporuje, upřednostňuje rozdělování souborů do nejrůznějších kategorií.  Můžete si tak velmi rychle prohlédnout všechny obrázky, videa, hudbu, komprimované soubory a další v jedné složce bez ohledu na jejich umístění v systému.

Zajímá vás například, jaké soubory zabírají ve vašem úložišti nejvíce místa? Ve zmiňovaných aplikacích naleznete také složku, ve které tyto soubory naleznete. Kategorie, které se zobrazují v hlavní nabídce programu, můžete samozřejmě do jisté míry upravovat. Kliknutím na libovolnou složku z této nabídky si můžete přidat zástupce na plochu a součástí aplikace je i widget, s jehož pomocí si na plochu přidáte odkaz na libovolný adresář.

V aplikaci můžete přepínat mezi dvěma základními způsoby zobrazení. Pohyb v ní je intuitivní a prostředí působí opravdu jednoduše. V případě, že se pohybujete někde hluboko v adresáři, oceníte, že v panelu s adresou můžete kliknutím na libovolnou nadsložku rychle pohybovat o několik stupňů složek výše.

Mezi očekávané funkce můžeme zařadit vyhledávání v souborech, a to včetně vyhledávání pomocí přípon, věci typu mnohonásobný výběr jsou pro aplikaci samozřejmostí.  Pokud upřednostňujete možnost hlasového zadávání, můžete ji při vyhledávání souboru využít. Další funkcí, která se dozajista hodí, je možnost propojení vašeho zařízení s nejrůznějšími cloudovými účty (OneDrive, Dropbox, Drive,…).

Pokud máte více zařízení, která jsou připojená ke stejné LAN, je vám k dispozici funkce bezdrátového sdílení souborů. Bezdrátové sdílení nemusíte využívat jen mezi zařízeními s androidem, ale i při komunikaci s vaším počítačem.

Výhodou správce souborů je to, že nativně obsahuje i software ke kompresi a extrakci komprimovaných souborů.

Aplikace je relativně malá, a instalační soubor se tak vejde do necelých 14 MB.  Během testování jsme nenarazili na žádné problémy se stabilitou aplikace.

File Manager najdete na Google Play zdarma. Nejen díky jednoduchosti a příjemnému prostředí si určitě aplikace zaslouží vaši pozornost.

[appbox googleplay com.asus.filemanager]

Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)