Kam se vydat s dětmi? Aplikace EasyKids pomůže s inspirací

Kam-se-vydat-s-dětmi-Aplika

Venku je hezky a vy právě přemýšlíte nad tím, kam se vydat s dětmi, když už jste skoro všude byli? Nainstalujte si aplikaci EasyKids – Se slonem na cestách, která vám nabídne inspiraci, jak strávit čas se svými potomky.

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Podle popisku v Obchodě Play se jedná o interaktivní mapu Česka, která cílí na rodiče, obsahující bezmála 8000 míst a akcí, vhodných pro rodiny s dětmi. Autoři vysvětlují, odkud čerpají data: „Tipy získáváme od samotných maminek, z webových serverů, z novin, z televize a dalších zdrojů.“

Jako hlavní výhody programu pak jmenují:

  • máte ji vždy při ruce (v mobilu)
  • umožňuje snadnou a rychlou orientaci (přehlednější než mapa)
  • nemusíte nic složitě vyhledávat přes webové servery
  • přesně si zvolíte co hledáte a aplikace vás tam navede
  • jednoduchá instalace
  • určení přesné pozice pomocí GPS
  • obsahuje bohatou databázi míst s veškerými údaji
  • možnost navazovat nové kontakty
  • uložte si své oblíbené lokality
  • sdílejte své fotky s ostatními členy komunity

 

Podpora slavné osobnosti EasyKids – kampaň na Startovač

Podpora slavné osobnosti EasyKids - kampaň na Startovač

Jak program EasyKids funguje v praxi?

Po spuštění dostanete na výběr ze tří možností: přihlásit se, registrovat se, nebo pokračovat bez registrace. Pokud zvolíte poslední variantu, ocitnete se v mapě, kde jsou prostřednictvím různobarevných špendlíků vyznačena místa, která by vás mohla zajímat.

Na první pohled nás zaujal vysoký počet modrých ikon s houpacím slonem. Po klepnutí jsme zjistili, že se jedná o školky. Podle oficiálních stránek tvoří přitom drtivou většinu míst – ze 7861 položek jsou to v 5466 případech (70 %) školky. Následovat by (dle oficiálních čísel) měla dětská hřiště a parky, dětská centra a obchody.

U jednotlivých objektů jsou uvedeny základní údaje, které se zobrazí po klepnutí na špendlík. Konkrétně jde o adresu, telefon, webové stránky a případně e-mail. Další detaily se zobrazí klepnutím na „bublinu“, kdy si na samostatné stránce můžete přečíst konkrétní zaměření místa a zahájit na něj navigaci.

Pokud se zaregistrujete, budete moci přidávat fotky a hodnocení. Registrační formulář naštěstí nevyžaduje kromě e-mailu, uživatelského jména a hesla žádné nestandardní údaje. Po klepnutí na hvězdičku pak můžete hodnotit místo jednou až pěti hvězdičkami a krátkým komentářem. Kromě toho lze přes tlačítko s fotoaparátem odeslat jeho fotky.

V plovoucí kontextové nabídce najdete výpis nejbližších míst ve formě seznamu, možnost debatovat v diskuzních fórech s ostatními rodiči, zcela jasný nám však nebyl význam tlačítka s kalendářem, které v Ostravě zobrazovalo prázdnou stránku.

V nabídce v pravém horním rohu najdete možnost filtrovat zobrazovaná místa podle kategorie a nastavení počtu zobrazovaných bodů. V levé postranní nabídce je pak praktická možnost přidání dalšího bodu, které probíhá přes webovou stránku.

Resumé

Celkem logicky se nabízí porovnání s aplikací Výlety a zábava s dětmi, kterou jsme recenzovali minulý týden. Překvapivě to je složitější úkol, než se může zdát. Z hlediska počtu položek jsou oba programy srovnatelné. Zatímco Výlety a zábava s dětmi obsahuje „více než dva tisíce tipů z celé ČR“, EasyKids se chlubí „bezmála osmi tisíci“, ale z toho 5500 tvoří mateřské školky. Ty většinou nejsou moc použitelné pro účely typu „kam s dítětem, které se nudí o prázdninách doma.“

Celkově vzato jde aplikace Výlety a zábava s dětmi více naproti rodičům, kteří se svou ratolestí tráví čas aktivním způsobem – procházkou či projížďkou na kole s případnou návštěvou zajímavého místa. EasyKids také nabízí například hřiště či sportovní aktivity, ale mimo to například 310 obchodů či bezmála 400 dětských center. Je tedy příslibem spíše statičtějšího způsobu trávení času.

Nenamítáme nic proti – stejně, jako se od sebe svými zájmy a zálibami liší dospělí lidé, jsou různé i děti. Zatímco jedno ocení projížďku na kolech, druhé se lépe realizuje na hřišti nebo v dětském koutku. Nejsme v roli rozhodčího, abychom určovali. co je správné, nebo alespoň lepší.

Budeme-li hodnotit čistě vlastnosti aplikace EasyKids, pak kromě faktu, že je v češtině (byť jsme v jednom dialogu narazili na odpověď Yes), musíme pochválit její moderní a barevný kabátek. Důležité volby jsou snadno dostupné, ovládání pochopitelné a intuitivní. V tomto směru patrně není co vytknout. Stejně tak potěší absence jakýchkoli reklam.

Program EasyKids je v Obchodě Play od února tohoto roku a za tu dobu zaznamenal přes sto instalací. Průměrné hodnocení známkou 4,5 vypadá zatím slibně, byť je nutné brát v úvahu fakt, že stojí jen na patnácti známkách. Pouze 4 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

[appbox googleplay easykids.cz.easykids.v2]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)