Aktualizace aplikace Disk Google paradoxně odebírá některé funkce

gdrive_ico

Další aplikací, kterou se Google rozhodl aktualizovat, je Disk Google (Google Drive) – nová verze nese číslo 1.3. Poněkud paradoxně update odebírá některé funkce – konkrétně k editaci dokumentů je nyní nutné doinstalovat programy Docs (Dokumenty Google) a Sheets (Tabulky Google).

Google Drive 1.3 Google Drive 1.3

Prohlížení textového dokumentu Prohlížení textového dokumentu

Editace textového dokumentu Editace textového dokumentu

Novinky v aplikaci Disk Google 1.3:

  • Přepracovaná boční nabídka s odkazy na nastavení.
  • Při pokusu o editaci dokumentů vyzve k instalaci aplikací Docs a Sheets.
  • Tlačítko Nový soubor v plovoucí nabídce.
  • Tlačítko pro obnovení seznamu dokumentů.

První věc, které si takřka jistě po aktualizaci všimnete, je požadavek na instalaci výše uvedených aplikací, který se zobrazí v případě, kdy chcete dokument editovat. Bez programů Docs a Sheets získáte pouze možnost základního zobrazení. Po nainstalování zmíněných aplikací se Disk Google začne chovat dosud obvyklým způsobem. Na první pohled je to možná poněkud matoucí, nicméně můžeme předpokládat, že cílem je snaha o rychlejší a snadnější aktualizaci funkcí pro úpravu jednotlivých typů souborů namísto aktualizace celého programu Disk Google. V dohledné době se také máme dočkat aplikace Slides, určené pro práci s prezentacemi.

Disk Google 1.3 Disk Google 1.3

Prohlížení tabulky Prohlížení tabulky

Editace tabulky Editace tabulky

Google uvolňuje aktualizaci programu Disk Google postupně, takže může trvat i několik dnů, než dostanete novou verzi. Pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout a nainstalovat APK balíček z jednoho z alternativních zdrojů. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z jiných zdrojů než Obchodu Google Play.

Disk Google
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)