Aplikace Darker: Využívejte telefon komfortně i ve tmě

phone night

V Obchodě Play naleznete množství aplikací pro ztmavení obrazovky či odstranění modrého světla z displeje telefonu. Mezi jednu z nejoblíbenějších patří Twilight, již jsme si představili ve článku o aplikacích pro kvalitnější spánek. Twilight funguje na principu, kdy se displej překryje tmavě červeným filtrem. Pro telefony s Androidem se nedávno zpřístupnila aplikace f.lux, která se těšila vysoké oblíbě hlavně na počítačích, kde byla zpočátku dostupná. Její princip je mírně odlišný. Lze nainstalovat pouze na rootnuté telefony, protože displej nepřekrývá filtrem, nýbrž mění podsvícení jednotlivých pixelů. V důsledku této změny je barevné podání mnohem přirozenější. My se dnes nepodíváme podrobně ani na Twilight, ani na f.lux, ale na jejich alternativu Darker (Screen filter), která také patří mezi hodně stahované.

Se základní verzí se omezovat nebudete

Aplikace Darker se nabízí v placené i neplacené verzi. Za 60 Kč získáte automatické zapínání aplikace po zapnutí zařízení, nastavitelná tlačítka v notifikační liště, možnost snížit jas na úroveň nižší, než jakou dovoluje telefon, výběr barev filtru z celého spektra a další funkce. I základní verze funguje bez připomínek, jen si budete muset zvyknout na ruční zapínání aplikace po každém zapnutí telefonu.

Málo možností nastavení, více barev

V základním prostředí najdete posuvník jasu, kterým můžete jemně zvýšit či snížit aktuální hodnotu jasu. Dostat se můžete jen na minimální hodnotu určenou telefonem, pod ni to dokážete pouze v placené verzi. Tato funkce může být užitečná při nočním čtení, aby vám displej nevypaloval text do očí. Vpravo nahoře nalezneme tlačítko nastavení, jež je poměrně strohé, a tlačítko pro změnu barvy filtru.

Barev máte v základu 16, jiné si můžete přidat v plné verzi, ale oněch 16 barev vám bude dostačovat. Pod těmito tlačítky uvidíte přepínač, jímž můžete celou aplikaci i s filtrem aktivovat nebo naopak deaktivovat. Uprostřed obrazovky se nacházejí zaškrtávací políčka, jimiž si můžete nastavit jas na minimum, aktivovat barevný filtr, nechat oblast notifikační lišty maximálně jasnou a nepřekrytou filtrem nebo filtrem překrýt tlačítka, pokud je máte na displeji.

Mezi notifikacemi uvidíte okno aplikace, jímž můžete filtr vypnout, pozastavit nebo změnit jeho barevné schéma.

Závěr: V Obchodě Play najdeme lepší

Přestože na nás aplikace působí mírně zmateně a s Twilight nebo f.lux jsme byli spokojenější, zvládne i Darker (Screen Filter) odvést svou práci. Oproti konkurenci nabízí možnost ztlumení obrazovky bez použití barevného filtru nebo nastavení jeho barvy.

[appbox googleplay com.mlhg.screenfilter]

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)