Aplikace Android Auto dostala důležitou aktualizaci. Lze ji nyní spouštět v jakémkoliv voze

aplikace Android Auto

Google oznámil, že aplikace Android Auto bude k dispozici přímo na displeji telefonu, a to už nějakou dobu zpátky. Začalo to vypadat, že se na to úplně zapomnělo. Google ale překvapil a včera vydal aktualizaci v2.0, která mimo jiné tuhle funkci přináší. Takže můžete mít Android Auto v jakémkoliv voze.

Do aplikace Android Auto přišla velká aktualizace

Při spuštění Android Auto 2.0 se vám na telefonu objeví rozhraní, které je mnohem přívětivější k tomu, když jedete autem. Informace se objevují na velkých kartách a tlačítka se zvětší, podobně jak už to znají majitelé vozů s podporou Android Auto. Všechny rušivé věci jsou odstraněny, stejně jako další zbytečnosti, které při jízdě můžou rušit.

Ať už je telefon připojen s kompatibilním autem, nebo je umístěn v držáku na palubní desce, stále přináší služby a aplikace na jednom místě pro oba displeje. Pokud váš vůz podporuje Android Auto, může se i například na telefonu vypnout blokovací obrazovka a telefon se dá normálně používat, zatímco Android Auto bude stále paralelně fungovat na displeji v autě.

Nová aktualizace také přináší možnost automaticky spustit aplikaci, pokud je telefon spárován s Bluetooth. Poslední novinkou je pak vylepšení hlasových příkazů. Tahle funkce se aktivuje ale až v následujících týdnech.

K fungování Android Auto je potřeba zařízení alespoň s Androidem 5.0. Samotná aplikace je k dispozici zatím jen v několika zemích, v poslední aktualizaci přibylo 19 zemí, bohužel na Česko se nedostalo. Takže si musíme stále vystačit s odkazem na stažení APK souboru.

Používáte Android Auto ve svém voze?

Zdroj: blog.google.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)