Aplikace Android Auto konečně funguje bezdrátově: Zatím ale s omezením

aplikace android auto bezdratove pripojeni wifi app

Už dlouhé měsíce se spekulovalo a čekalo na oficiální podporu bezdrátového připojení pro Android Auto. Nyní konečně přichází pro majitele telefonů Google, brzy se ale dostane i na majitele telefonů ostatních značek. Aplikace Android Auto se tak rozšiřuje o jednu z nejvíce žádaných funkcí.

Aplikace Android Auto funguje bezdrátově zatím s Nexus a Pixel telefony

Prvních větších náznaků, že se blíží podpora bezdrátového připojení pro Android Auto, jsme se dočkali v lednu na veletrhu CES. Na tomto veletrhu se oznámilo několik Infotainment systémů od JVC a Kenwoodu s Android Auto a podporou Wi-Fi připojení. Ale i když jste si tyto systémy do svého auta pořídili, tak jste stále nemohli bezdrátové připojení používat.

android auto aplikace bezdratove pripojeni wifi

Změna přišla až v těchto dnech, kdy se bezdrátový režim zpřístupnil na telefony Pixel a Nexus. K fungování je potřeba poslední verze Android Auto v3.1, kterou u nás nemůžeme stahovat oficiálně z Google Play. Využít však jdou stránky jako APKMirror, ze kterých můžete Android Auto stáhnout a instalovat. APK soubory ke stažení najdete v části Download, rozdělené jsou podle architektury.

Dále je potřeba vozidlo nebo palubní systém, který již podporuje Android Auto bezdrátově. Pokud jde o telefony, tak se podporují Pixel telefony a také Nexus 5X nebo Nexus 6P. V neposlední řadě je potřeba také Android 8 Oreo, což ale u Google telefonů není problém. Pro první připojení a nastavení je také potřeba UBS kabel.

Android Auto – jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Android Auto - jak udělat vaše auto chytřejší (recenze)

Pokud ale nemáte Google telefon, tak nepůjde o tak velký problém. Jeden z vývojářů Android Auto prozradil, že aktivně spolupracují s výrobci telefonů na přidání podpory. Mohlo by jít o podobnou situaci jako s Google ARCore, kdy se nejprve podporovalo malé množství telefonů, ale během několika měsíců se objevila podpora pro všechny. Android Auto v ČR není oficiálně dostupné, nicméně není problém jej rozchodit i u nás. V našich dojmech Android Auto, najdete i krátký popis toho, jak Android Auto nainstalovat.

Používáte Android Auto, těšíte se na podporu bezdrátového připojení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)