Aplikace Andoku Capture vyluští sudoku vyfocené mobilem

Aplikace-Andoku-Capture-vyl

Potřebujete vyřešit sudoku, ale nemáte čas ho luštit? Tak ho prostě vyfoťte mobilem a aplikace Andoku Capture vám ukáže správné řešení.

Obsah článku

Co Andoku Capture slibuje?

Popisek v Obchodě Play je poměrně obsáhlý, takže se budeme věnovat jen vybraným funkcím. Tou hlavní je možnost vyfotit sudoku z novin, časopisu nebo knihy pomocí fotoaparátu telefonu. Po načtení a detekci zadání pak stačí jen stisknout tlačítko a uvidíte správné řešení.

Autoři podotýkají, že aby program dokázal zadání vyluštit, musí mít úloha jen jedno správné řešení. Zachytávání a rozpoznávání funguje nejlépe na nevyplněných hádankách. Jakmile vyplníte některá políčka, šance na úspěšné vyluštění klesá. Program si poradí jen se standardní variantou hádanky a z vlastní zkušenosti musíme dodat, že velkou roli hrají světelné podmínky.

Jak se luští sudoku mobilem?

Po prvním spuštění se zobrazí celkem logický požadavek na povolení přístupu k fotoaparátu zařízení. Aplikace ho potřebuje, aby mohla pořizovat snímky zadání a je to jediné oprávnění, které vyžaduje. Následně se zobrazí hlavní okno, jehož horní polovinu zabírá náhled fotografované oblasti. Stačí tedy umístit zadání do tohoto rámečku. Fotit lze ve dvou režimech, mezi kterými budete přepínat klepnutím na náhled: ve stupních šedi, nebo v černobílém módu.

V okamžiku, kdy Andoku Capture rozpozná čísla v zadání, zobrazí je v dolní polovině okna, a to bez mřížky a v mřížce. Klepnutím na ikonu objektivu v horní nástrojové listě předáte zadání aplikaci. Ta v dalším kroku nabídne dvě možnosti. Níže je tlačítko Play in Andoku 3, přes které lze přenést zadání do aplikace Andoku 3 téhož autora. K zobrazení správného řešení slouží tlačítko Show Solution. Po jeho stisknutí dojde k vyplnění všech chybějících polí odpovídajícími čísly. Pro lepší přehlednost jsou zadaná čísla tučným písmem, zatímco vypočítaná normálním.

Resumé

Aplikace Andoku Capture dělá jen jednu věc: luští vyfocená sudoku. Nepotřebuje kvůli tomu překombinované uživatelské rozhraní, ale spokojí se s náhledem a zobrazením výsledku. Od začátku do konce budete muset jen dvakrát klepnout na obrazovku, což je naprosto ideální. Vytknout v tomto případě opravdu není co.

Program je v Obchodě Play přesně dva roky a za tu dobu si ho stáhlo více než deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje skvělá známka 4,6. Pouhý 1 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a vyšším.

[appbox googleplay com.andoku.three.gp]

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)