AnTuTu zveřejnilo nejvýkonnější telefony. Žebříčku vévodí Xiaomi

nejvykonnejsi telefony xiaomi blackshark

Jak už je malou tradicí, i tento měsíc AnTuTu nezapomnělo zveřejnil žebříček nejvýkonnějších Android telefonů. Momentálně se v žebříčku na prvním místě nachází herní telefon Xiaomi BlackShark, který se může spoléhat například na kapalné chlazení. V žebříčku se však nachází i několik novinek. Pojďme si představit nejvýkonnější telefony podle AnTuTu.

Nejvýkonnější telefony podle benchmarku AnTuTu

Jak už jsme zmínili, na prvním místě se nachází Xiaomi BlackShark s průměrným skórem 292 887 bodů. O výkon v tomto telefonu se stará Snapdragon 845, který doplňuje 8 nebo 6 GB paměti RAM. Výhoda telefonu je v kapalném chlazení, takže se i při náročném využití moc nezahřívá. Na druhém místě se objevila novinka v podobě Meizu 16. Jde o poslední vlajkový model čínské společnosti, který byl nedávno vydán. Opět se o výkon stará Snapdragon 845 a nechybí ani kapalné chlazení. Hodnocení je 291 025 bodů. Zajímavé je na tom to, že existuje i Meizu 16 Plus, které dosáhlo ještě na větší počet bodů, ale kvůli malému počtu testování jej tento měsíc AnTutu nezařadilo do výsledků. Může se stát, že příští měsíc se objeví na prvním místě.

antutu nejvykonnejsi telefony srpen 2018

Třetí místo je velkým překvapením, obzvlášť v Česku a Evropě. Jde o telefon s názvem Smartisan Nut R1 s hodnocením 289 490 bodů. Jde o čínský telefon, který rovněž pohání Snapdragon 845. Na čtvrté pozici se nachází futuristický Vivo NEX S s vysouvací selfie kamerou a 286 286 body. Velmi těsně je na pátém místě Xiaomi Mi 8 Explorer Edition s 286 268 body. První šestku uzavírá Oppo Find X s 285 344.

Dále se do první desítky dostal ještě OnePlus 6, americká verze Samsung Galaxy Note 9 a první desítku uzavírá dvojice telefonů Xiaomi Mi 8 a Xiaomi Mi Mix 2S. Zajímavé je na tom, že všechny telefony pohání čipset Qualcomm Snapdragon 845 a v podstatě podobné výsledky uvidíme pravděpodobně až do prosince, kdy se má dostat na trh Huawei Mate 20, který bude poháněn novým čipsetem Kirin 980. Do té doby uvidíme hlavně čínské telefony se Snapdragonem 845, které čím dál tím více posunují hranice výkonu.

Překvapil vás některý telefon v žebříčku?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)