Andromnia: Android a Samsung Omnia

No Image-06

Uživatele telefonů Samsung Omnia by mohl zajímat nový projekt Andromnia. Již z názvu lze odvodit, že autoři projektu se snaží o skloubení systému Android s Omnií.

Samsung Omnia se distribuje s operačním systémem Windows Mobile verze 6.1. Za projektem Andromnia ale zřejmě nestojí nespokojenost fanoušků s tímto systémem, ale pravděpodobněji zájem o vyzkoušení čím dál populárnějšího systému Android.

Portace Androidu pro Omniu trpí, stejně jako u jiných telefonů, mnoha problémy. Úspěšně funguje pouze základní kernel, dotykový displej, stav baterie, podpora využití RAM a některé tlačítka (hlasitost, tlačítko červeného sluchátka). Zásadní funkce ovšem zdaleka nefungují. GPS, GSM, 3G, Wi-Fi, Bluetooth a další komunikační prvky zatím stále nejsou zpovozněny. A není divu, projekt je teprve v počátku a vydaná verze systému Android je označena jako Alpha verze.

Pokud vlastníte telefon Samsung Omnia a chtěli byste si na vlastní dotyk vyzkoušet částečně funkčí systém Android, níže přinášíme stručný návod jak na to.

Samsung Omnia s AndroidemSamsung Omnia s Androidem

httpv://www.youtube.com/watch?v=-987Axfrse0

Návod na instalaci

Tento návod vychází z originálního návodu autorů projektu Andromnia a slouží především jako český překlad.

  1. Stáhněte si soubor andromnia_0.3.1_rev103_alpha
  2. Připojte k Omnii USB a nastavte na Mass Storage mód (Paměťová karta – Start->Nastavení->Připojení->USB Connection Mode)
  3. Vytvořte ext2 oddíl na SD kartě. (Například pomocí linuxové distribuce pro správu disků gParted). NEZAPOMEŇTE ZVOLIT SPRÁVNÉ ZAŘÍZENÍ A MÉDIUM!
  4. Rozbalte archiv andromnia_rootfs.tar.bz2 a zkopírujte na SD kartu
  5. Zkopírujte zbývající soubory haret-0.5.2.exe, default.txt a Image do telefonu. (Kamkoliv kromě SD karty)
  6. Spusťte haret-0.5.2.exe a čekejte na zázrak :)

Při spuštění se mohou objevit i nějaké chyby. V takovém případě telefon restartujte a spusťte jej znovu, případně znova zformátujte SD kartu na ext2 a opakujte postup.

Originální návod (README.pdf) a jednotlivé soubory najdete pohromadě v archivu andromnia_0.3.1_rev103_alpha.

Hodně štěstí!

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)