Android v červnu: KitKat na 17,9 % zařízení. Jelly Bean stále neohrožený

kitkat socha

Google každý měsíc informuje své fanoušky o tom, jak se vyvíjí podíl systému Android mezi jednotlivými verzemi. Nevynechal proto ani měsíc minulý, a tak ze zveřejněné statistiky můžeme vyčíst, že Android 4.4 KitKat již zaujímá 17,9 %, což je o 4,3 procenta více než v květnu (13,6 %) a oproti dubnu podíl verze KitKat vzrostl o 9,4 % (duben – 8,5 %). Vývoj nové verze Androidu se tak mírně zpomalil, avšak můžeme si stále všímat, že se výrobci snaží o co nejrychlejší aktualizace pro své novější modely, čímž zrychlují nárůst podílu Androidu 4.4.

Android v červnu

Prozatím nejpoužívanější verzí je Jelly Bean, který celkem běží na 56 % zařízeních s Androidem. Verzi 4.1.x ve svých telefonech má 27,8 % uživatelů, 4.2.x 19,7 % a Android 4.3 nalezneme v 9 % zařízení. Oproti minulému měsíci zaznamenáváme pokles o 1 až 2 % a tedy nikterak výraznou změnu. Z tabulky nám již minulý měsíc zmizel stařičký Android 3.x HoneyComb a stejný osud v dohledné době nejspíše čeká také Android 2.2 Froyo, který zaujímá pouze 0,7% podíl.

Android v červnu

Jakou verzi systému Android máte v telefonu? Čekáte na aktualizaci, nebo je současná verze vaší poslední, kterou telefon dostane?

Zdroj: developer.android.com.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)