Sekají se vám Android Wear hodinky? Opravit se dají jednoduše

android wear hodinky

Používáte Android Wear hodinky s poslední verzí 2.0? Je dost možné, že se vám sekají a zamrzají při úplně normálních činnostech jako je třeba čtení notifikací. Pokud se vám to stává, máme pro vás řešení, které je jednoduché.

Sekají se vám Android Wear hodinky? Vypněte detekci slova OK Google

Po aktualizaci chytrých hodinek na Android Wear 2.0 si mnoho uživatelů stěžovalo, že se značně zhoršila plynulost systému. V mnoha případech doslova hodinky zamrzaly. Úplně stejně to máme nyní na Huawei Watch 2, které testujeme.

android wear hodinky oprava

Nejprve jsme mysleli, že zkrátka hardware hodinek nestíhá. Jenže chyba je na straně Googlu, kdy zlobí funkce detekce slova OK Google. Pokud ji máte aktivovanou, tak je systém hodinek značně zpomalen a častokrát se i seká. Po vypnutí této funkce máme s chytrých hodinek úplně jiný dojem. Vše jede plynule a rychle.

Funkci deaktivujete v nastavení chytrých hodinek. Stačí jít do nastavení (Settings), dále kliknout na položku personalizace (Personalization) a zde vypnout detekci “OK Google”. Po deaktivaci přestanou hodinky poslouchat a čekat na klíčové slovo k vyvolání asistenta. Nepřijdete ale o asistenta úplně, aktivace podržením vypínacího tlačítka stále funguje.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Android Wear 2.0? Sekaly se vám hodinky také?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)