Google má Android TV ve velikosti Chromecastu. Bohužel vám ho ale neprodá

android tv jako chromecast google

Na konferenci Google I/O jsme se dočkali i odhalení nového hardwaru. A to konkrétně Android TV, která má stejnou velikost jako Chromecast. Jenže se o tomto zajímavém kousku téměř vůbec nemluví. Hlavním důvodem je to, že Google jej nebude prodávat. Android TV jako Chromecast byl vytvořen pouze pro vývojáře.

Android TV jako Chromecast nabízí plnohodnotný zážitek

Kompletním názvem se tento produkt nazývá Android TV ADT-2, už z toho je jasné, že jde o pokračování ADT-1. Bohužel i druhá verze se nedostane na trh. Při představování Google prozradil i specifikace, je vybaven čipsetem AMLogic 905X, stejný se používá o v oblíbeném Xiaomi Mi Box. Google tvrdí, že tento čipset poskytne dostatek výkonu pro Android P, i přehrávání ve 4K rozlišení a 60 FPS. Dále má 2 GB paměti RAM a 8 GB vnitřní paměti.

android tv adt-2 chromecast televize

Android TV ADT-2 je vytvořen speciální pro použití jako vývojová platforma pro Android TV. Nahradí také Nexus Player jako referenční vývojové zařízení. Vývojáři a partneři tento produkt vítají, snižuje totiž náklady na podporu platformy Android TV a umožní jím tvořit nové aplikace.

Takže proč se společnost Google rozhodla neprodávat ADT-2 spotřebitelům, i když tvrdí, že nabízí stejný Android TV zážitek jako jiné produkty? Stručně řečeno je to tím, že tým, který stojí za tímto produktem, není zodpovědný za tvorbu hardwaru. Na to má Google celou divizi, kde se tvoří produkty z řady Pixel, Google Home atd. A pokud tato hardwarová divize nemá zájem o tvorbu Android TV zařízení, tak s tím interní vývojáři a inženýři, kteří stojí za ADT-2, nic neudělají.

Je evidentní, že existuje poptávka po Android TV zařízeních, takže je trochu divné, že se Google nepustil do vlastního řešení. Možná se nějakých odpovědí dočkáme v říjnu, kdy se představují nové hardwarové novinky společnosti Google.

Chtěli byste tento Android TV v podobě Chromecastu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)