Android konkurence iMessage získala velkého spojence: Přidá se největší výrobce telefonů

samsung rcs podpora zpravy

Jedna z největších výhod systému iOS je služba iMessage. Pro Android nic podobného neexistuje, uživatelé jsou roztroušení po mnoha různých chatovacích aplikacích. Google to chce změnit u služby RCS, který chce nasadit napříč Androidem. Nyní získal velkého spojence, domluvila se spolupráce s korejskou společností Samsung.

Samsung i Google budou spolupracovat na rozšíření dostupnosti služby RCS

Zprávy pro Android by se s rozšířením standardu RCS měly stát hlavní chatovací službou na Android telefonech, podobně jako to má Apple u iMessage. Nicméně nebude se vše soustředit jen na ni, jak jsme se nyní dozvěděli. Podporovat se bude i aplikace Samsung Zprávy. Google se spojil se Samsungem, se kterým budou spolupracovat na rozšíření služby RCS, která by v ideálním případě měla nahradit SMS a MMS. Oproti SMS umožňuje napříkald posílání zpráv s neomezenou délkou, podporuje posílání obrázků, videí, zvuků, emoji i samolepek. V zásadě by mohl nahradit chatovací aplikace, které se nyní hojně používají.

Google podporuje standard RCS Google podporuje standard RCS

Samsung zároveň oznámil, že nativní podporu RCS zpráv najdeme ve všech nových smartphonech Samsung Galaxy. Nejprve se dostane na ty, které se prodávají u operátorů, přesněji u těch, kteří budou protokol RCS podporovat. Telefony Samsung Galaxy S8 a novější obdrží aktualizaci, která bude obsahovat podporu RCS. Google to se zavedením RCS myslí opravdu vážně a po společnosti Huawei získal na svou stranu i Samsung, tudíž má dva největší výrobce telefonů, u kterých se počítá s podporou RCS. Jediným problémem v nasazení, je zatím podpora u operátorů.

Těšíte se, až se protokol RCS rozšíří a spustí ve velkém?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (5)