Android Oreo poprvé vystrkuje růžky. Nougat slušně posiluje

android oreo podil androidu

Je tady další měsíc, to znamená další aktualizace zastoupení jednotlivých verzí Androidu. Tento měsíc poprvé můžeme vidět v žebříčku Android Oreo. Poměrně dost také posílil Android 7 Nougat, i když celkově je to stále poměrně slabé.

Android Oreo najdeme na 0,2% zařízeních

Nová verze systému se spustila již před měsícem, ale až nyní se dostala přes hranici, aby se mohla zařadit do žebříčku. I když zatím jde stále o úsměvný podíl 0,2%. Pokud se za měsíc dostane Oreo alespoň na další 0,2% zařízení, tak si připíše lepší start než Android 7. U Androidu Nougat je tohle číslo mnohem veselejší, za měsíc se zastoupení zvýšilo o velmi slušná dvě procenta. Celkově pak Android 7.0 nebo 7.1 najdeme na 17,8% všech Android zařízení.

android oreo podil systemu rijen 2017

Za jeden rok na trhu se tedy nedostal Nougat ani na dvacet procent zařízení, srovnání s Marshmallow nebude moc přesné, protože Google minulý rok v říjnu nezveřejnil statistiky systému. Nicméně rozšíření Androidu Marshmallow bylo někde mezi 21 až 22 procenty. Starší verze se tento měsíc moc nezměnily. Nejvíce šel dolů Android 4.4 KitKat a 5.1 Lollipop, v obou případech ale o méně než jedno procento.

Přešli jste v posledním měsíci na zařízení s novější verzí systému Android?

Zdroj: developers.android.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)