Android N by se mohl jmenovat Nutella, naznačuje šéf Androidu

android_n_nutella_ico

V květnu Google oznámil, že letos zvolí kódové jméno chystaného Androidu N trochu jinak než v předchozích letech – nechal o něm hlasovat uživatele (konkrétně Google nechal podávat návrhy, ale jméno vybere sám). Nominace skončily 8. června (informovali jsme ve článku Hlasování o jménu Androidu N skončilo, jak byste ho pojmenovali vy?) a vyhledávací gigant si následně vzal blíže nespecifikovaný čas na rozmyšlenou. Aktuálně jsou oficiálně známa jen dvě fakta: nové jméno bude opět názvem nějaké cukrovinky a bude začínat písmenem “N.” Velkým favoritem je v tomto směru Nutella.

Bude to Nutella! A nebo ne?

Senior viceprezident pro Android Hiroshi Lockheimer se rozhodl povzbudit zájem veřejnosti a médií o novou verzi tohoto mobilního operačního systému. Na sociální síti Twitter totiž publikoval již několik příspěvků, kterými se snaží naznačit, že Android N se bude jmenovat Nutella. Například 6. června napsal “Na tomto menu je jeden konkrétní pokrm, který mě obzvláště zajímá.” Spolehlivě můžeme předpokládat, že se jedná o “Nutella pizzetta” – něco jako palačinku s Nutellou.

Na tomto menu je jeden konkrétní pokrm, který mě obzvláště zajímá - Nutella pizzetta Na tomto menu je jeden konkrétní pokrm, který mě obzvláště zajímá – Nutella pizzetta

Další publikoval včera ráno – jedná se o snímek obrazovky zařízení s operačním systémem Chrome OS a řadou běžících aplikací pro Android. Jaksi “náhodou” je ve webovém prohlížeči otevřený vyhledávač Google, do kterého Lockheimer zadal slovo “Nutella.” Komentář “Jen se snažím něco otestovat…” se snaží evokovat dojem, že čtenář/divák odhalil ve snímku něco, co mělo zůstat utajeno.

Co to hledal Lockheimer na Googlu? Co to hledal Lockheimer na Googlu?

Na komentář jednoho ze svých followerů “Buď je Nutella název příštího Androidu, nebo si z nás Lockheimer dělá legraci!” šéf Androidu odpověděl stručným a nic neříkajícím “A nebo jen prostě mám rád Nutellu.”

Ve skutečnosti je zřejmé, že se jedná o záměrnou provokaci, která má vyvolat zájem, což se ostatně daří, neboť o Lockheimerových tweetech psala a píšou i významná zahraniční média. Nezdá se pravděpodobné, že by zrovna “velkému šéfovi” jaksi omylem unikaly tak důležité (byť v konečné podstatě vlastně banální) informace. Celkem spolehlivě tedy můžeme předpokládat, že skutečným cílem Lockheimerova snažení je to, aby se o Androidu N mluvilo a psalo.

Nutella by jistě byla dobře zvoleným názvem, ale reálně se Android N může jmenovat jakkoli. Lockheimerovy náznaky se mohou zakládat na pravdě, stejně jako může jít o záměrnou mystifikaci.

Zdroje: androidauthority.com, twitter.com, twitter.com, theverge.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)