Android Marshmallow je tady! Kdy započnou OTA updaty?

android-marshmallow-6

Právě byl Googlem oficiálně představen nástupce Androidu 5.1.1. Lollipop. Oficiální označení nové verze oblíbeného operačního systému je Android 6.0. Marshmallow a rozhodně má co nabídnout. Žádný velký redesign se tentokrát nekonal, Google se zaměřil především na funčknost a důležité maličkosti, který však celek posouvají opět o level výš.

Z prvních představených funkcí je možnost hledání skrze hlas i přes zamknutou obrazovku, upravené menu aplikací s hledáním také pomůže – vždy přesune nejpoužívanější aplikace nahoru. Nový indikátor baterie při nabíjení vám prozradí, za jak dlouho bude telefon nabitý. Potěšující je i nové udělování povolení aplikacím. Místo potvrzení velkého seznamu autorizujete žádost až v případě, kdy ji aplikace bude skutečně k něčemu potřebovat.

Now on Tap zapracuje vyhledávání do všech aplikací

Funkce Now on Tap umožní vyhledávat věci na webu skrze Google, a to třeba pomocí podržení napsaného výrazu z chatu s kamarádem. Funkce rozpozná a vyhledává třeba i restaurace.  Co je však opravdu vítaným vylepšením, je spotřeba baterie. Nová verze Androidu díky funkci Doze umožní až o 30 % větší úsporu baterie.

Android 6

Android Marshmallow se chystá mezi uživatele už začátkem příštího týdne. Připravujeme pro vás obsáhle shrnutí všech funkcí nejnovějšího Androidu, který posune zážitek z používání chytrých zařízení opět o level výš.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)