Android M bude představen během konference Google I/O 2015

Bude se Android M jmenovat Muffin?

První informace, že Google pracuje na další generaci Androidu, se objevily na konci loňského roku. Nečekané potvrzení existence nové verze systému, označené jako Android M, přišlo v noci na dnešek.

Google zveřejnil oficiální program každoroční vývojářské konference Google I/O, která proběhne 28. a 29. května v Moscone Center v San Franciscu, a prozradil v něm možná více, než původně zamýšlel. V poznámce k události “Android for Work Update”, jež se bude konat hned první den akce, je totiž přímo zmíněna další verze mobilního operačního systému – Android M.

Snímek události, ve které je zmíněn Android M Snímek události, ve které je zmíněn Android M

Samozřejmě zde nejsou uvedeny žádné konkrétní podrobnosti, takže vše, s čím se v tuto chvíli musíme spokojit, je potvrzení existence a skutečnost, že přinese “sílu Androidu na všechny druhy pracovišť.” Později byla tato část z programu odstraněna.

Představení Androidu M by nebylo až tak velkým překvapením – loni v rámci téže akce Google prezentoval Android L (dnes známý jako Android 5 Lollipop) a následně uvolnil i jeho vývojářský náhled (“developer preview”). Android 5 přitom aktuálně běží přibližně na desetině zařízení (viz aktualita Lollipop roste – zdvojnásobil své zastoupení napříč zařízeními s Androidem).

Bude se Android M jmenovat Muffin? Bude se Android M jmenovat Muffin?

Zatím můžeme tipovat, jaké kódové označení příští verze Androidu ponese. Je téměř jisté, že název bude začínat na písmeno “M” a bude se jednat o nějaký druh cukrovinky. Co byste například říkali na Android Macron? Nebo Android Muffin?

Zdroje: Android Police, Droid Life, Android and Me, Android Headlines, 9to5Google, Android Central, Mobil Telefon a The Verge.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (30)