Vyšel Android 5.1 R3 (LMY47I) pro Nexus 5 a Nexus 6

android51r3

Při pohledu na dění v posledních týdnech to skoro vypadá, jako by Google přešel na týdenní cyklus vydávání nových verzí svého operačního systému Android. 10. března jsme informovali o uvolnění Androidu 5.1 (LMY47D) a pouhý týden poté již vyšlo další sestavení (LMY47E) pro Nexus 6. Před několika hodinami se na oficiálních stránkách Factory Images for Nexus Devices objevilo v pořadí třetí vydání, označené jako LMY47I, určené pro telefony Nexus 5 a Nexus 6.

S ohledem na minimální změnu čísla sestavení lze předpokládat, že v tomto případě jde jen o opravy nalezených chyb. Server Android Police se pokusil nahlédnout do zákulisí a zjistil, že nová verze podle všeho neřeší problémy, na které si uživatelé nejčastěji stěžují, jako je příliš agresivní správce paměti, příliš rychlé vybíjení baterie, nebo notoricky známé „nevracení paměti.“ Většina oprav se týká chyb ve způsobu, jakým systém pracuje se SIM kartami, což je téměř jistě vedlejší efekt nově přidané podpory více SIM. Další zajímavá změna má co do činění s chybou v TrustAgent API, která nebyla řádně vyřešena, což vyústilo ve skrytí této funkce z API 22 SDK. Kompletní seznam zjištěných změn najdete na webu Android Police.

Drobným překvapením je také označení nového vydání jako R3, aniž bychom mezitím viděli sestavení R2. Lze předpokládat, že build R2 nebyl nakonec z nějakého důvodu zveřejněn.

Aktualizace bude jistě v dohledné době šířena formou OTA (Over The Air neboli vzduchem), ovšem pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout a nainstalovat obraz systému sami – třeba vám pomůže náš návod Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA! Pokud již na svém Nexusu máte poslední verzi systému, doporučujeme také prostudovat 10 nových tipů a triků pro Android 5.1.

Zdroje: Factory Images for Nexus Devices, Android Central, Android Police, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)