Android L pro Samsung Galaxy S5 a Galaxy Note 4 přijde v listopadu, nebo prosinci

galaxy_s5_note_4_android_l

Aktualizace operačního systému na verzi Android L pro telefon Samsung Galaxy S5 a Galaxy Note 4 by mohla být zahájena v listopadu nebo prosinci. Ačkoli ještě stále čekáme na potvrzení kódového jména (podle posledních nepotvrzených zpráv by se nový Android měl jmenovat “Lion”) ani termín představení finálního sestavení, víme již poměrně hodně informací o tom, co aktualizace přinese. Očekává se, že velcí výrobci by měli začít uvolňovat update ještě před koncem tohoto roku.

Android L pro Samsung Galaxy S5 a Galaxy Note 4 přijde v listopadu nebo prosinci Android L pro Samsung Galaxy S5 a Galaxy Note 4 přijde v listopadu, nebo prosinci

Přesné oficiální termíny vydání Androidu L pro Galaxy S5 a Note 4 ještě nejsou známy, nicméně server SamMobile, který se v minulosti ukázal být dobře informovaným zdrojem o zařízeních této značky, uvádí jako termín konec listopadu či začátek prosince. Odkazuje se přitom na zdroje obeznámené s aktualizačními plány Samsungu. Uvedený termín je sice možná o něco pozdější, než někteří uživatelé čekali, nicméně musíme si uvědomit, že Samsung čeká poměrně hodně práce s optimalizací jeho grafické nadstavby TouchWiz, jakož i všech dodávaných aplikací. Samsung se sice v poslední době v uvolňováním aktualizací výrazně zlepšil, přesto je nutné počítat s opožděným vydáváním nových verzí proti “čistému” Androidu.

Nová verze operačního systému, kterou Google představil v červnu, má přinést podporu 64bitových procesorů, kompletně přepracované uživatelské rozhraní, oznámení na odemykací obrazovce, hezčí animace, nebo třeba šifrování uživatelských dat, které bude ve výchozím nastavení zapnuté (viz naše zprávička Android L bude šifrovat uživatelská data). Podle posledních zpráv bude vydána v průběhu října, společně s tabletem Nexus 9.

Uvedený termín je samozřejmě nutné brát až do oficiálního potvrzení s jistou rezervou. S ohledem na konkurenci lze ale očekávat, že jihokorejský výrobce nebude s vydáním aktualizace dlouho otálet.

Zdroje: Phone Arena, IB Times, TechBuffalo, SamMobile, Android Geeks, GSM Arena.

Chcete se stát součástí největší Android akce u nás a vyzkoušet si na vlastní kůži mimo jiné i tyto skvosty? Registrujte se na Android RoadShow 2014.
registrace roadshow

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)