Android jako sportovní pomocník? Proč ne!

Sports-Tracker

Jistě mnozí z vás kromě pravidelného posedávání u počítače či v práci provozují také nějaký sport, díky kterému se snaží držet své tělo ve formě a spálit přebytečné kalorie. V dnešní době, kdy většina telefonů s Androidem disponuje GPS modulem, se může váš telefon proměnit v praktického pomocníka při sportování. K tomu dopomůže skvělá aplikace Sports Tracker, která je na Marketu k dispozici zdarma.

 

GPS Trackování

GPS modul v telefonu dokáže váš mobil lokalizovat a prozdradit, kde se právě nacházíte. Toho využívají především programy pro navigaci, které vás díky tomu navedou na správnou cestu. Co když ale nepotřebuji vědět, kam mám jet, ale kudy a jak jsem jel? Proto existují aplikace, které si po dobu cesty po určitých intervalech ukládají informace o aktuální pozici, rychlosti, výšce atp. a po skončení cesty vám sestaví kompletní shrnutí cesty. Tím, že mobil je při trasování uspaný, je spotřeba baterie nízká a mobil vydrží trasovat více než 10 hodin.

 

Sports Tracker

Tento program používá již veliké množství uživatelů, pojďme si bez většího úvodu rovnou říci, jak se s programem pracuje.

 

První spuštění

Uživatelské prostředí programu nabízí více záložek.

 

Na výchozí obrazovce vám ST prozradí pár základních informací (počet cvičení, vzdálenost…). Než se však pustíme do samotného používání, důrazně doporučuju si vytvořit účet, díky kterému je možné synchronizovat mobil s internetovou službou ST a prohlížet si své statistiky přímo na webu. To provedeme pomocí tlačítka Connect to find friends a backup na hlavní obrazovce. Přihlásit se můžete buď pomocí nově vytvořeného účtu, nebo existujícího Facebook účtu.

Registrace účtu

Spuštění záznamu

Ke spuštění nám slouží tlačítko Start new workout. Na další obrazovce si stačí vybrat aktivitu, případně zapnout funkci Auto pause, která přeruší zaznamenávání při klesnutí pod vámi vybranou rychlost. Potvrzením tlačítkem Continue se dostáváme přímo na obrazovku s údaji o probíhající cestě. Samozřejmě musíme počkat, než se mobil připojí k GPS, o čemž nás informuje stav signálu v levém horním rohu mapky. Jste-li připojeni k internetu, pomocí Google maps uvidíte vaši polohu. Nahoře se nachází tlačítko pro přístup k hudbě, k fotoaparátu a pro zamčení aplikace. Tahem prstu se můžeme přesouvat mezi dalšími obrazovkami s nejrůznějšími informacemi o probíhající cestě. Nahrávání spustíme tlačítkem Start.

Mobil můžeme uspat, čímž šetříme baterii, a nahrávání přesto funguje. Chceme-li nahrávání přerušit, použijeme tlačítko STOP a poté End. Na obrazovce Workout Summary je stručný souhrn cesty, můžeme zde přidat popis a vybrat, kam chceme sesynchronizovat naši cestu (na web ST, facebook…). Cestu můžeme smazat, nebo tlačítkem Save & Sync uložit a nahrát na web.

Webové rozhraní

Jestliže jste si na mé doporučení vytvořili účet, přihlašte se na adrese http://www.sports-tracker.com. Zde si můžete velice detailně prohlížet své cesty na mapě, která jde zvětšit na celou obrazovku, stejně tak zobrazit graf s křivkami rychlosti a výšky. Máte zde přehledný soupis vašich aktivit, které můžete sdílet na sociální sítě, trasu exportovat a použít v dalších GPS přístrojích, můžete přidávat další přátelé, prohlížet si jejich cesty atp.

Webové rozhraní Sports Trackeru

Závěr

Podobných programů existuje spousta, ale jen málo z nich dokáže nabídnout zdarma to co Sports Tracker. Práce s programem je velmi jednoduchá, přesto efektivní. Můžete si pravidelně zaznamenávat vaše cesty a na konci roku se kochat, kolik jste ujeli celkových kilometrů. Díky možnosti přidání přátel a vzájemnému sdílení připomíná Sports Tracker takovou malou sportovní sociální síť, která vás žene k lepším výkonům.

Sports Tracker
Sports Tracking Technologies Ltd
Verze 1.6.0 (5. 10. 2011)
Velikost 3,5 MB
2.1+

Zdarma

jan_dolejs
O Autorovi - jan_dolejs

Spokojený uživatel a fanoušek mobilního systému Google Android. Vlastním telefon HTC HD2 s ROM MXZ MIUI. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)