Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 nenabídne všechny funkce Galaxy S7

android-7-nougat-na-samsungu-galaxy-s6+ico

Samsung nedávno vydal seznam zařízení, která v dohledné době dostanou aktualizaci na Android 7 Nougat. Kromě právě probíhajících updatů modelů Galaxy S7 a S7 Edge se dočkají také vlajkové lodě z roku 2015 – Galaxy S6 a S6 Edge. Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 však nenabídne všechny funkce, které budou k dispozici majitelům loňského modelu. Hlavním důvodem je odlišný čip a jiná hardwarová specifikace.

Rozdíly v poskytovaných funkcích odhalil aktualizovaný manuál k telefonu Galaxy S6 Edge, který Samsung vystavil na oficiálních stránkách. Většina textu se shoduje s manuálem pro Galaxy S7 Edge s Androidem 7 Nougat. Majitelé staršího modelu se tak mohou těšit na zjednodušenou domovskou obrazovku, změnu ikonek v nabídce nastavení, přepracovaný stavový řádek se “stohovatelnými” oznámeními, nový režim plovoucího okna a přepracované rozhraní fotoaparátu s podporou gest.

5 funkcí, které Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 nenabídne

Širokoúhlé selfie s pohybem je první novinkou, kterou nabídne pouze řada S7 s Androidem 7 (v Marshmallow tato funkce nebyla). V podstatě se nejedná o nic světoborného – jde o klasické panorama, pořízené předním fotoaparátem. Obrázek lze uložit do krátkého klipu jako animaci ve formátu GIF.

Širokoúhlé selfie s pohybem Širokoúhlé selfie s pohybem

Funkce displeje “Always on” na Galaxy S6 k dispozici nebyla. A bohužel nebude ani po aktualizaci na poslední verzi Androidu. Úsporné zobrazení informací na displeji rozsvícením pouze několika potřebných bodů je nenáročné na baterii, přitom poskytuje více informací než notifikační LED. Aktualizace na Android 7 přináší Samsungům řady S7 mnoho nových možností a vizuálních efektů.

Funkce displeje „Always on“ Funkce displeje „Always on“

Vylepšení videí je další novinkou Androidu 7 v podání Samsungu. Řada Galaxy S7 ji zdědila od modelu Note 7 a jejím cílem je zlepšení parametrů natočených videí, jako je zvýraznění barev, vylepšení kontrastu, hlasitosti zvuku a prostorové efekty. Funkce bude dostupná také pro videa na YoutTube, Netflixu a dalších službách. Bohužel majitelé řady Galaxy S6 ji k dispozici mít nebudou.

Vylepšení videí Vylepšení videí

Bohužel na Galaxy S6/Edge budou chybět také režimy fotoaparátu. Zatímco majitelé loňských modelů mohou využít módy Hyperlapse, Motion Panorama, režim focení potravin, blesk pro selfie či změnu zaostření, v případě “es šestek” návod uvedené režimy nezmiňuje. S nejvyšší pravděpodobností tak zůstanou exkluzivní přidanou hodnotou novější řady.

Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 nenabídne režimy fotoaparátu Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 nenabídne režimy fotoaparátu

Majitelé Galaxy S7/S7 Edge najdou po aktualizaci na Android 7 v sekci pro údržbu novou položku režim výkonu. Zde si mohou nastavit mód podle svého způsobu používání – například pro hraní her nebo naopak pro pracovní nasazení. Díky přednastaveným parametrům pak získají ze svého čipu to, co nejvíce vyhovuje jejich potřebám. Bohužel ani tato funkce nebude na modelech S6 k dispozici.

Chybět bude také režim výkonu Chybět bude také režim výkonu

Kdy se Galaxy S6/S6 Edge dočká aktualizace?

Dodejme, že Samsungy Galaxy S6 a S6 Edge jsou v aktualizacích na Android 7.0 Nougat na řadě jako další. Jihokorejský výrobce však zatím neuvedl, kdy přesně začne novou verzi vypouštět. Vzhledem k obdržené certifikace lze však předpokládat, že se majitelé těchto telefonů dočkají již brzy.

Která z výše uvedených funkcí, jež Android 7 Nougat na Samsungu Galaxy S6 nenabídne, by vám nejvíc chyběla?

Zdroje: phonearena.com, sammobile.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)