Android 7.0 Nougat nabízí import dat ze zařízení se systémem iOS

prechod_se_systemem_ios_ico

Možnosti, které zařízení se systémem Android nabízí při prvním spuštění, jsou s každou novou verzí širší. V Androidu 5.0 Lollipop tak například k obnově z účtu Google přibyla možnost importovat data a nastavení ze staršího zařízení. Aktuální Android 7.0 Nougat by měl usnadnit přechod „jablíčkářům,“ tedy uživatelům zařízení s operačním systémem iOS.

Android 7.0 Nougat nabízí import dat ze zařízení se systémem iOS Android 7.0 Nougat nabízí import dat ze zařízení se systémem iOS

Jak Android pomůže při přechodu z telefonu/tabletu se systémem iOS?

Pokud tedy uživatel při prvním spuštění zařízení zvolí, že si přeje importovat z telefonu iPhone či tabletu iPad, bude odkázán na webovou stránku www.android.com/switch. Zde jsou pak podrobně vysvětleny postupy, jak:

  • přenést fotografie do služby Fotky Google,
  • přenést písničky ze služby iTunes do Google Play Music,
  • převést kontakty z iCloudu do Kontaktů Google (zde jde o poměrně zdlouhavý proces spočívající v exportu do formátu vCard a následném importu do Gmailu),
  • nastavit e-mailové schránky.

Kromě toho nabízí uživatelům odkazy do Obchodu Play na některé populární aplikace, jako jsou Instagram, Facebook Messenger, YouTube, Uber, Duolingo a další.

Není známo, kdy byla internetová stránka android.com/switch spuštěna, ale nabídka importu dat ze systému iOS v průběhu nastavení zařízení je vítaným doplňkem. Pro uživatele bude alespoň o něco jednodušší přejít na Android z konkurenčního mobilního operačního systému.

Z Androidu na iOS to jde ještě snadněji

K úplné dokonalosti ale přeci jen ještě kousek chybí – celý proces vyžaduje nějaký čas a také jisté schopnosti a ochotu uživatele. Určitě by bylo ještě lepší, kdyby byl celý proces automatizován podobně, jako to umí aplikace Move to iOS z dílny Apple (psali jsme o ní ve článku Apple vydává aplikaci pro Android, pomůže vám s přechodem na iOS). Ta je určena pro uživatele přecházející z Androidu, kterým pomůže přenést kontakty, SMS, záložky, fotografie a informace o účtu. Stačí, aby obě zařízení byla připojena ke stejné zabezpečené síti Wi-Fi.

Move to iOS
Move to iOS

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)