Android 7.1 Nougat je vybaven “panickým módem”

android 7.1 nougat

V poslední době se stále ukazuje, že systém Android je daleko zranitelnější, než si doposud mnozí mysleli. Některé malwary dokážou převzít úplnou kontrolu nad vaším přístrojem a nezbyde nic jiného než reset. Poslední systém Android 7.1 Nougat je proto vybaven tzv. „panickým módem“.

Android 7.1 Nougat přináší nové bezpečnostní prvky

Společnost z Mountain View přichází stále s novými prvky v zabezpečení. Uživatelé v mnoha případech ani nečtou, jakých oprávnění se aplikace dožaduje, a automaticky je povolují. Přitom by stačilo instalaci věnovat trochu více zájmu. Vývojáři si toho však jsou vědomi. Proto zavedli u Androidu 7.1 Nougat tzv. detekci hrozby neboli „panický mód“. Ten však není dostupný na všech zařízeních. Mezi potvrzené zařízení zatím patří telefony Google Pixel, Nexus 5X a Nexus 6P, ale časem přibudou další.

O co se vlastně jedná? Tento zvláštní bezpečnostní prvek vychází především z příkladového jednání, když se dopustíme něčeho, co chceme rychle zvrátit a jednáme tak částečně i panicky. V případě, že někdo začne instalovat něco, co nechce, začne zmatkovat a několikrát po sobě se dotkne tlačítka pro návrat nebo “domů“. Systém tohle chování vyhodnotí jako hrozbu a spustí bezpečnostní opatření. To by vás mělo vrátit na domovskou obrazovku, ze které se pak dá dostat k odinstalaci aplikace.

android 7.1 nougat 1Android 7.1 nougat 2

Tuto funkci Androidu 7.1 objevili na XDA Developers ve zdrojovém kódu systému. Detekce paniky by se měla spustit po čtyřech poklepáních na tlačítko „zpět“ nebo tlačítko „domů“. Výše na obrázcích můžeme vidět příklad kódu.

Myslíte, že byste tuto funkci někdy využili?

Zdroj: xda-developers.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)