Android 7.1.1 vyjde příští týden pro Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, 6P a Pixel C

android-7-1-1-pristi-tyden_ico

Podle australské pobočky mobilního operátora Vodafone přijde bezpečnostní aktualizace pro vybraná zařízení také s novou verzí operačního systému Android. Update, který by měl být zahájen 5. prosince, tedy příští týden, přinese Android 7.1.1. Aktualizaci by měly dostat telefony Nexus 5X, Nexus 6P (pro ty je Android 7.1.1 již týden ve fázi “release candidate”), Pixel, Pixel XL a tablet Pixel C. Všechna uvedená zařízení by tak měla mít stejnou verzi systému. Mluví se také o tom, že nejnovější Android by měl dostat i Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player, nicméně v těchto případech není jisté, že bude vydán již příští týden.

Zatímco Google Pixel a Pixel XL mají Android 7.1 jako výchozí verzi systému hned po rozbalení z krabičky, pro Nexusy je tatáž verze zatím k dispozici jen ve formě vývojářského náhledu. Uživatelé se mohou těšit na zástupce aplikací, podporu obrázkové klávesnice či nové sady emotikon. Podle Vodafonu zahájí Google aktualizace 6. prosince v 5:00 australského času, tedy 5. prosince v 19:00 našeho středoevropského času. To odpovídá i dosavadním zvyklostem, neboť vyhledávací gigant zpravidla vypouští aktualizace v pondělí.

Android 7.1.1 přinese například zástupce aplikací a obrázkovou klávesnici Android 7.1.1 přinese například zástupce aplikací a obrázkovou klávesnici

Android 7.1.1 přinese několik novinek

OTA aktualizace patrně přinese více než jen opravy zabezpečení – z velikosti instalačního balíčku pro Nexus 6P, která se pohybuje kolem 650 MB, lze soudit, že půjde o větší update. V případě telefonů Google Pixel a Pixel XL se bude jednat o minoritní update, který kromě opravy chyb a nalezených problémů přinese například probuzení zařízení poklepáním či zatřesením.

Australský Vodafone také uvedl, jakým způsobem bude aktualizace vypouštěna:

  • 1. až 3. den: aktualizace bude nabídnuta prvním 10 000 telefonů notifikací nebo při ruční kontrole aktualizací.
  • 4. až 13. den: aktualizace bude nabídnuta deseti procentům zařízení, na kterých uživatelé provedou ruční kontrolu aktualizací.
  • Od 14. dne bude aktualizace dostupná pro všechny kompatibilní telefony.

Další budou na řadě velcí výrobci, kteří by měli vydat nejnovější verzi Androidu pro svá zařízení. Jaké máte zkušenosti v případě vašeho telefonu – stará se o něj jeho výrobce dostatečně? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: 9to5google.com, gizmodo.com.au, androidauthority.com, 4pda.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)