Android 7.0 Nougat již v pondělí? Pravděpodobně ano

android_7_nougat

O datu vydání nové verze systému Android se toho již hodně naspekulovalo. Google ve svém vydávacím plánu pro beta testery označil jako finální vydání třetí kvartál roku, což je asi tak přesné, jako bychom paní za uzenářským pultem řekli, že chceme tři kolečka salámu. Mezi fanoušky a nadšenci se šuškalo hned několik datumů. Nejprve se mluvilo o 5. srpnu, protože známý a důvěryhodný Evan Blass ve svém tweetu ohledně systému Android 7.0 Nougat zmínil, že vyjde spolu s bezpečnostním patchem 8/5, což je číslo nápadně připomínající toto datum. Jelikož se ale toto datum zdálo nepravděpodobné hned z několika aspektů, začalo se spekulovat o 17. srpnu. Jenže, jak už je jasné, ani toto datum k vydání nedošlo. Nyní se ale zdá, že datum 22. srpna bude tím pravým.

plán aktualizací Android 7.0 Nougat

Android 7.0 Nougat pravděpodobně vyjde 22. srpna

Tato zásadní informace totiž proklouzla Kanadskému operátorovi Telus. Že jde o správné datum dokazuje hned několik faktů. Ve stejný den má být totiž uvolněn Android 7.0 Nougat i pro vybrané jihokorejské modely LG G5. LG o tom informovalo předevčírem, ale nebylo dosud zcela jasné, zda se již má jednat o plnou či jen testovací verzi. Další indicií, potvrzující datum, je původní zmínka o bezpečnostním patchi Evana Blasse. Podle Kanadského operátora totiž má být ve stejný den distribuován bezpečnostní update pro BlackBerry.

Android-7-Nougat-estreno

Na co se těšit?

O novinkách, které se postupně objevovaly v alfa a beta verzích, jsme vás informovali již mnohokrát. Pokud ještě nevíte, co všechno se změnilo, jaké jsou novinky, zajímavosti či easter eggy, můžete si vše v klidu pročíst v našich článcích.

Nemyslíme si, že se v plné verzi dočkáme ještě nějakých převratných novinek. Vše by nám již mělo být známo, protože poslední dva buildy již byly velmi stabilní a dobře použitelné pro každodenní použití. Je ale možné, že pár drobností se přece jen možná dočkáme. Například by tak mohlo dojít k implementaci nových komunikačních služeb Allo a Duo. Duo je již nyní možné instalovat přímo z Obchodu Play na jakékoli zařízení s Androidem 4.1 a vyšším. Allo ale zatím vypuštěno nebylo. Další možností, která by se mohla v plném sestavení objevit, je nový launcher Googlu. Většinou se o něm mluví ve spojitosti s novými Nexusy, ale myslíme si, že by klidně mohl být již součástí systému. Jeho přítomnost na nových Nexusech pak bude zcela logická.

Zda se dočkáme dalších novinek, případně jakých, to si už budeme muset počkat do pondělí. Tedy alespoň v případě, že se v ten den opravdu vydání dočkáme. Ani toto datum totiž zatím nebylo Googlem oficiálně potvrzeno.

Zdroje: androidauthority.com, forum.telus.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (8)