Jak nainstalovat Android 6 do zařízení Nexus?

Android 6.0 Marshmallow TOP 2

Přesně jak Google slíbil, počínaje včerejškem uvolnil Android 6 Marshmallow pro své Nexus telefony a tablety. Pokud se už opravdu nemůžete dočkat OTA updatů a vlastníte jedno z podporovaných zařízení, můžete si už nyní oficiální aktualizaci stáhnout přímo od Googlu a svépomocí nainstalovat.

Update by měl přinést lepší hospodaření s baterií, očekávané udělování individuálního oprávnění aplikacím a zejména Now on Tap, což je zřejmě nejžhavější funkcí nového Androidu. Detailní popis všeho, co Android 6 uživatelům přinese, najdete v podrobném článku.

android 6 marshmallow android pay app

Jak na instalaci Android 6 Marshmallow:

Zkontrolujte, zda budete mít přístup ke svému zařízení z počítače skrze USB. Upozorňujeme, že celý proces smaže veškerý osobní obsah v telefonu.

Následně si na tomto odkazu zkontrolujte, zda-li je vaše zařízení Nexus podporováno a nalézá se v seznamu.

 1. Stáhněte Android SDK (SDK Tools only).
 2. Poté spusťte SDK Manager a nainstalujte pouze balíček Android SDK Platform-tools. Dokončete instalaci.
 3. Spusťte cmd.exe (příkazový řádek Windows) a zadejte příkaz cd “cesta ke složce platform-tools”. Tedy například takto cd C:\Users\uživatel\Desktop\android-sdk-windows\platform-tools.
 4. Zadejte příkaz adb devices a na telefonu potvrďte autorizaci (pokud funguje, telefon se vypíše v seznamu s popisem device).
 5. Následně můžete stáhnout příslušný soubor s novým Androidem, rozbalit ho a obsah archivu nahrát přímo do složky platform-tools.
 6. (první 4 kroky lze přeskočit, pokud už někdo ADB používá a má svůj telefon autorizován)
 7. Zadejte příkaz adb reboot bootloader pro restart do bootloaderu.
 8. Odemkněte bootloader příkazem fastboot oem unlock (pozor, může smazat data v telefonu).
 9. Protože jste si nakopírovali nový Android přímo do složky s ADB, stačí nyní zadat pouze příkaz flash-all a spustí se instalace.
 10. Po dokončení a najetí Androidu 6 se opět přepněte do bootloaderu (krok 7) a příkazem fastboot oem lock booatloader znovu zamkněte kvůli vyšší bezpečnosti.
 11. Android 6 je váš!

Pokud se vám návod zdá příliš komplikovaný a nevadí vám chvíli si počkat, updaty na zmiňované přístroje Nexus jistě nebudou trvat dlouho. To však platí opravdu jen pro telefony společnosti Google – než se Android 6 dočkají slibované modely Samsungu, LG nebo Motoroly, můžeme čekat i několik měsíců.

Instalace na vlastní riziko

Instalaci nového Androidu 6.0 touto cestou činíte na vlastní riziko. Svět Androida nenese odpovědnost za případné škody.

Zdroj: Google Developers.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)