Android 4.3: Další problémy – tentokrát s připojením k Wi-Fi

a43_problemy

Na začátku srpna jsme informovali o problémech, které některým uživatelům přinesla aktualizace na Android 4.3. Jednalo se především o potíže se zamrzáním, neschopnost nastartovat systém a nesprávné snímání více doteků. Postupně se objevily stížnosti na další chybu, která se týká opětovného připojení k bezdrátové síti. Problém je detailně popsán na diskuzním fóru XDA a je hlášen také v “bug trackeru” Android Open Source Projectu, kde má několik stovek komentářů a více než dvě stovky hvězdiček.

Android 4.3 má další problém Android 4.3 má další problém

Uživatel s nickem stevensoaj popisuje chybu následovně: “Poté, co jsem aktualizoval svůj Galaxy Nexus (Maguro) na Android 4.3, jsem si všiml problémů s Wi-Fi. Někdy, když vstoupím do dosahu známé sítě Wi-Fi, se zařízení automaticky nepřipojí, jako by nevědělo, že jsem v dosahu nebo neskenovalo okolní Wi-Fi sítě. “

Automatické nepřipojení zařízení k bezdrátové síti může být nepříjemné především pro uživatele s limitem pro mobilní data – telefon zůstane připojen přes mobilní Internet, ačkoli je v dosahu Wi-Fi, skrze kterou by se telefon měl dokázat připojit. V tuto chvíli nezbývá než hlídat, jakým způsobem je zařízení připojeno a doufat v co možná nejrychlejší opravu. V případě, že se telefon nepřipojí, by mělo pomoci vypnout a zapnout WI-Fi modul, nebo otevřít nastavení bezdrátové sítě.

Jestliže jste na uvedenou chybu narazili i na svém Nexusu, doporučujeme poslat komentář a přidat hvězdičku k uvedenému příspěvku na AOSP Issue Tracker – Google sice zatím problém oficiálně nepotvrdil, ale pokud bude vysoký počet hlášení, je větší šance na to, že se jím bude zabývat.

Vzhledem k počtu dosud zjištěných chyb lze očekávat brzké vydání Androidu 4.3.1, který by pokud možno všechny nedostatky mohl vyřešit.

S problémy, týkajícími se nepřipojení k zařízení k již dříve použité Wi-Fi, jsme se setkali také na redakčním Nexusu 7, který se střídavě připojuje ke dvěma Wi-Fi. V našem případě se ale jedná pouze o jednorázovou zkušenost, kterou vyřešil restart zařízení. Máte podobnou zkušenost s Androidem 4.3? Podělte se o ni v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (46)