Android 4.1 Jelly Bean – ukázka nových funkcí v akci

Jelly Bean

V tomto krátkém videopohledu si ukážeme to nejlepší z nově představeného operačního systém Android 4.1 Jelly Bean. Ten byl představen společností Google na již pátém ročníku vývojářské konference Google I/O. I když se nejedná o tak velký skok, co se označení systému týče, samotných inovací je oproti staršímu Ice Cream Sandwichi opravdu dost. Rozhodně můžeme konstatovat, že se Googlu nový operační systém povedl. A pokud mi nevěříte, stačí se podívat na video pod článkem a udělat si vlastní obrázek. Určitě z Jelly Beanu budete nadšeni.

Jelly Bean je zatím dostupný pouze pro Galaxy Nexus a to neoficiální cestou skrze Custom Rom. Update na tento OS však bude v brzké době  postupně uvolňován pro všechny verze Galaxy Nexusu podle operátorů. Vlastníkům tohoto telefonu tedy doporučuji neustále sledovat, zda vám telefon nenabídne aktualizaci OTA. Google totiž včera oznámil, že se update v ČR pro GSM/HSPA+ verzi začal postupně uvolňovat. S postupem času se ho ale určitě dočkají i ostatní telefony. Co tedy v tomto videu uvidíte? Bude to takzvaný Project Butter, díky kterému je telefon neskutečně svižný, dále pak kompletně přebudovanou scrollovací lištu, pozměněnou zamykací obrazovku, unikátní funkci Google Now, vylepšené hlasové vyhledávání, intuitivní hrátky s fotoaparátem a offline rozpoznání hlasu.

Doufám, že se vám video bude líbit.  V případě, že stále nejste přihlášení k odběru našeho Youtube kanálu SA, tak není nic jednoduššího, než tak učinit :).

Náš Youtube kanál se nachází zde: http://www.youtube.com/user/SvetAndroida

Přijďte si zařízení osahat na Android RoadShow 2012 v Brně

Pokud vám pouze video nestačí a rádi byste si Android Jelly Bean vyzkoušeli na vlastní pěst, neváhejte navštívit  Android RoadShow 2012 v Brně (21.7 sobota). Jelly Bean si tam budete moct vyzkoušet na 4jádrovém tabletu společnosti Google, který nese název Nexus 7. Zařízeních na otestování zde však bude mnohem více. Pro podrobnější informace klikněte zde.

Video

00:33-01:00 – Ukázka nové odemykací obrazovky
01:03-02:37 – Project Butter
02:39-03:50 – Scrollovací lišta
03:54-04:43 – Widgety
04:45-06:17 – Fotoaparát
06:20-08:09 – Google Now
08:12-10:11 – Hlasové vyhledávání
10:13-10:56 – Offline rozpoznání řeči

Android 4.1 Jelly Bean – ukázka nových funkcí v akci

Android 4.1 Jelly Bean - ukázka nových funkcí v akci

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Viber app icon

Nová verze aplikace Viber pro Android

Zprávičky Michal Janoušek Michal Janoušek
1 min. uložit na později

Komentáře (34)