Android 2.4 přijde v dubnu. Bude se zase jmenovat Gingerbread?

No Image-06

Redaktoři serveru Pocket-Lint mluvili se zástupcem společnosti ViewSonic, který potvrdil, že na nedávno představeném ViewPadu 4 poběží Android ve verzi 2.4. Podle něj tato aktualizace nebude navazovat na větev 3.0 s označením Honeycomb a nebude se ani jmenovat Ice Cream Sandwich, jak se uvádělo dříve. Mělo by jít o pokračování řady Gingerbread s jedinou podstatnou aktualizací, kterou bude přidaná podpora pro aplikace optimalizované na dvoujádrové procesory. To, že nová verze možná ani nedostane nové jméno, není přitom v historii Androidu ničím neobvyklým – ostatně i Android 2.0 a 2.1 sdílí společné označení Eclair. Kódové jméno Ice Cream Sandwich tak nakonec ponese pravděpodobně až Android 3.1.

Android 2.4 se tak patrně objeví dříve, než se původně čekalo. Podle zdroje, ze kterého Pocket-Lint čerpá, je důvodem k dřívějšímu vydání verze 2.4 snaha zajistit, aby aplikace pro dvoujádrové procesory, určené pro Android 3.0 Honeycomb, byly schopny pracovat s jednojádrovými zařízeními. V současné době to údajně na Androidu 2.3 není možné, což je možná jedním z hlavních důvodů, proč jsme, s výjimkou Nexusu S, ještě neviděli zařízení žádného významného výrobce s touto verzí operačního systému. Pokud by se spekulace ukázaly jako pravdivé, pak by Android 2.3 byl v podstatě mrtvý dříve, než se stihl prosadit.

Ponechme ale stranou dohady o názvu. Z uvedeného vyplývá ještě jedna důležitá informace: totiž že operační systém Android skutečně bude vyvíjen ve dvou samostatných větvích – první 2.x, zaměřené na mobilní telefony, a druhé 3.x, určené pro tablety. Více bychom se podle ViewSonicu měli dozvědět v dubnu tohoto roku.

Zdroje: Phandroid, Pocket-Lint, Droid-Life

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)