Amazon drtí Google v počtu dodaných chytrých reproduktorů. Brzy se to změní

google home amazon echo chytrych reproduktoru

Ve světě chytrých reproduktorů jsou dvě těžké váhy: Amazon a Google. Jak ukazují statistiky, tak Amazon je stále napřed před Googlem, ale to se možná již brzy změní, Google s příchodem nových verzí začíná hodně přidávat a zanedlouho tak na tom můžou být oba giganti stejně.

Amazon dodal 3x více chytrých reproduktorů než Google

Společnost Google dodala celkem 7 milionů produktů z Home řady. To je poměrně malé číslo ve srovnání s Amazonem, který dodal 20 milionů produktů své řady Echo. Když se na první pohled podíváte na tato čísla, tak vám vyjde, že Amazon je na tom mnohem lépe. Jenže jakmile se informace trochu odkryjí, tak se zjistí, že na tom Google není vůbec tak špatně.

Google Home – chytrá domácnost přichází (první pohled)

Google Home - chytrá domácnost přichází (první pohled)

Amazon má vyšší čísla například kvůli tomu, že s prodejem chytrých reproduktorů začal již v červnu 2015, Google Home vyšel až v listopadu roku 2016. Má tak náskok téměř rok a půl. Amazon dodává reproduktory déle a má i více modelů než Google. Právě s levným modelem Echo Dot získal Amazon nemalé množství nových uživatelů.

Navíc po většinu této doby Google prodával pouze jeden dražší model chytrého reproduktoru. To se ale před pár týdny změnilo, kdy se to prodeje dostal Google Home Mini. Ten s čísly hodně zamíchá, a to už například jen kvůli tomu, že jej Google přidává doslova ke každé objednávce, ať už je to Pixel 2, produkty Nest nebo třeba Chromecast 2. V zahraničí už se dá sehnat navíc jen za 29 eur, v přepočtu tak zhruba 750 Kč. V těchto dnech také vychází dražší varianta Google Home Max, která je určena na přehrávání hudby. Bude tedy hodně zajímavé sledovat, jak se čísla během příštího roku změní.

Myslíte si, že Google v příštím roce dožene Amazon na poli chytrých reproduktorů?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)