Konečně konkurence pro Youtube? Amazon chystá vlastní službu pro videa

amazon sluzba pro videa

Vypadá to, že se dva giganti Amazon a Google utkají na dalším bitevním poli. A to na poli video serverů. Zde má téměř monopol Google se svým YouTube, brzy by ale z této nadvlády mohl začít ukrajovat Amazon. Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že chystají službu pro videa.

AmazonTube nebo OpenTube? Amazon se připravuje

Kromě spekulací, jsme se v těchto dnech dočkali také zaregistrování ochranných známek na AmazonTube a OpenTube. To naznačuje, že spekulace byly pravdivé a Amazon opravdu chystá službu pro videa.

Zajímavý je také popis u jednotlivých služeb. Má jít o služby, které slouží k přehrávání zvukových, vizuálních, audiovizuálních děl přes internet a umožní uživatelům sdílet videa, fotografie, text, obrázky a jiná data. To zní hodně podobně jako něco ve stylu YouTube.

Youtube-doporuceny-obsah-konec

A proč by se měl Amazon pouštět do boje s YouTube? Důvod by mohl být jednodušší, než se zdá. Google totiž zablokoval aplikaci YouTube pro chytrý reproduktor s displejem Amazon Echo Show a navíc pohrozil, že od prvního ledna 2018 zablokuje YouTube i pro Amazon Fire TV. Zde se asi nedá říct, kdo je na vině. Jde o klasický konkurenční souboj. Tato akce Googlu je odpovědí na to, že Amazon oficiálně neprodává většinu produktů Google ve svém obchodu.

Amazon Prime Video

Není ještě jasné, co se stane. Každopádně Amazon by mohl značně zamíchat s kartami. Obzvlášť díky tomu, že vlastní i streamovací server Twitch, na kterém by se mohla jejich nová služba postavit. Má také Amazon Prime Video pro streamování filmů a seriálů.

Uvítali byste další velkou službu pro videa?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (0)