Alternativní ROM AOKP s Androidem 4.4.2 pro Nexusy a další zařízení

aokp_ico

Alternativní ROMky jsou jedním ze způsobů, jak do stárnoucího zařízení vdechnout nový život. AOKP (Android Open Kang Project) patří k těm úspěšnějším, byť za nejpopulárnějším CyanogenModem citelně zaostává a také bývá o krůček pozadu za aktuální verzí Androidu. Zatímco příznivci CM si mohou zkoušet Android 4.4 KitKat již několik týdnů v rámci nightly sestavení jedenácté verze, fandové AOKP museli čekat.

Dočkali se v průběhu vánočních svátků, kdy vyšla první “noční sestavení” s Androidem 4.4.2 pro třináct zařízení s tím, že další budou přibývat v následujících týdnech.

Nová verze AOKP je k dispozici pro Nexusy 4, 5, 7 (2013) a 10, dále Galaxy Nexus, Samsung Galaxy SIII, Galaxy S4, Galaxy Note II a HTC One. Dalšími podporovanými zařízeními jsou Sony Xperia Z, ZL, T a V.

Před případnou instalací musíme upozornit, že sestavení s označením “nightly” jsou pouze testovací a mohou obsahovat (většinou to znamená “obsahují”) chyby, proto je doporučeno je instalovat pouze na zařízení, od kterých nevyžadujete 100% spolehlivost. Před instalací je vhodné provést kompletní “wipe” zařízení, a to i v případech, že budete přecházet z předchozí verze AOKP. Kromě okurky je také dobré nezapomenout na instalaci správné verze GApps.

Alternativní ROM AOKP s Androidem 4.4.2 Alternativní ROM AOKP s Androidem 4.4.2

Odkazy pro stažení:

Další podporovaná zařízení budou postupně přidávána na oficiální stránku s odkazy ke stažení.

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)