Pro OnePlus 3T je k dispozici alternativní recovery TWRP

pro-oneplus-3t-alternativni-recovery-twrp_ico

V polovině listopadu představil čínský výrobce OnePlus svou novou vlajkovou loď OnePlus 3T. Ta nahradila dosavadní model OnePlus 3, který se těšil solidní podpoře vývojářské komunity. Výrobce je přitom jedním z mála, který deklaruje záruky i v případě, kdy uživatel odemkne bootloader a nahraje do telefonu vlastní ROM. Bylo tak jen otázkou času, kdy bude k dispozici alternativní recovery. První a poměrně zásadní vlaštovkou je v tomto směru uvolnění alternativní recovery TWRP, jež bylo ohlášeno během víkendu. První uvolněná verze nesla číslo 3.0.2-0, následně byla vydána aktualizace na 3.0.2-1, jež by měla řešit všechny zjištěné problémy.

Alternativní recovery TWRP pro OnePlus 3T je k dispozici v rámci diskuzního fóra webu XDA Developers. Tak, jak je zpravidla u konzolí pro obnovu zvykem, nabízí flashování nejrůznějších souborů ZIP, instalaci alternativních ROMek, rootnutí systému či pokročilé zálohování Androidu včetně všech aplikací a nastavení. Samozřejmě umí zálohu také obnovit a v případě potřeby opraví poškozené systémové soubory. Další informace o TWRP najdete na oficiálním webu.

Co umí alternativní recovery TWRP pro OnePlus 3T?

Vývojáři zmiňují jako zásadní následující funkce:

  • Podpora MTP
  • Podpora úložiště USB OTG
  • Podpora šifrování celého disku
  • Podporuje souborový systém f2fs (čtení, zápis, formátování, zálohování a obnovení)
  • Podpora souborových systémů exFAT a NTFS (čtení, zápis, formátování)
  • ADB root
  • Plná podpora SELinux
  • Umožňuje OTA flashování.

K instalaci alternativní recovery TWRP je nutné provést odemknutí zavaděče, což se bohužel neobejde bez kompletního smazání obsahu zařízení. Rozhodně je tedy vhodné před jakoukoli operací v tomto směru provést kompletní zálohu důležitých dat. Autoři také upozorňují, že recovery je určena výhradně pro model 3T, tudíž byste ji neměli instalovat na OnePlus 3.

Instalace není úplně jednoduchá, neboť původní systém OnePlus 3T má funkci dm-verity, která brání spuštění systému v případě provedení úprav systému. Řešením je rootnutí zařízení, které umožní úpravy systému bez rizika zacyklení při startu. Kompletní návod na tuto operaci najdete v příslušném vlákně XDA fóra.

Zdroje: androidauthority.com, forum.xda-developers.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)