Alpha Wave – zábavná vesmírná střílečka nejen pro Tegru

alpha wave featured 2

Hledáte vesmírnou střílečku s jednoduchým ovládáním a nekonečnou herní dobou? Alpha Wave studia Hardline Studios tyto předpoklady hravě splňuje. Hra byla původně určena pro procesory Tegra a nyní si ji můžete zahrát i na ostatních zařízeních. S Tegrou se ovšem dočkáte lepších grafických efektů, a pokud vlastníte konzoli nVidia SHIELD, bude pro vás hraní o mnoho zábavnější.

alpha wave uvodni

Alpha Wave je vesmírná střílečka s jednoduchým ovládáním. S vesmírnou lodí prolétáváte různými galaxiemi, přitom likvidujete protivníky a poletující objekty a snažíte se nahrát co nejvyšší skóre. Na konci každé kampaně vás čekají souboje s bossem. Další mód je typu survival a slouží k nekonečnému hraní do doby, než vás protivníci udolají. Hra má velmi jednoduché ovládání pomocí 2 softwarových šipek, 2 tlačítek, pro aktivaci pomocných zbraní.

alpha wave 1 alpha wave 2

Mezi ně patří bomba, která svou explozí zklikviduje veškeré objekty nacházející se na obrazovce. Druhým prvkem vašeho arzenálu je jakýsi turbo mód střelby. Při jeho aktivaci začne vaše loď pálit s mnohem vyšší kadencí a taktéž účinkem. Vše záleží na typu aktuální zbraně. Ve hře můžete z padlých nepřátel získat 3 typy střel. Každá z nich má svoje silné, ale i slabé stránky a odlišný účinek při aktivaci turbo módu střely. Postupem hraní zjistíte, která ze zbraní je pro vás nejvhodnější a ostatním typům se začnete vyhýbat.

alpha wave weapons

Při likvidaci protivníků nezískáváte pouze typy zbraní, ale také další power-upy jako zdraví a rychlost vaší lodě při pohybu do stran. Tyto zlepšováky se vám budou hodit, protože v jednotlivých vlnách se objevuje čím dále více nepřátel. Někteří z nich mají dokonce takové schopnosti, že vás dokáží po určitou časovou dobu ochromit. Jiné objekty zase fungují jako naváděné střely, jejichž zničení musíte před ostatními protivníky upřednostnit. Pokud v Alpha Wave chcete nahrát nejvyšší možné skóre, musíte správně kombinovat vaše podpůrné zbraně (bombu a turbo mód střelby). Další tip k získání vysokého skóre je vydržet co nejdelší dobu bez zásahu. Při netknutém stavu vám totiž neustále roste “násobič” a dochází tak k exponenciálnímu růstu skóre.

alpha wave 3 alpha wave 4

Alpha Wave je hrou pouze pro jednoho hráče. Jak už ale bylo několikrát naznačeno, své skóre můžete sdílet s ostatními prostřednictvím Google Play Services. Další kapitolou hry jsou achievementy, které hraním postupně odemykáte. Graficky se v případě Alpha Wave nejedná o nic převratného. Pokud ale budete hrát s Tegrou, určitě se vám některé z efektů zalíbí.

alpha wave final

Co se týče hry samotné, nelze jí příliš co vytknout. Jedná se o arkádovou vesmírnou střílečku na odreagování. Ostatně to uvádí i popisek hry v Google Play. Kdybychom už ale přece jen chtěli něco vytknout, bude to absence většího množství power-upů, krátká kampaň (i když je zde i endless mód) a nepříliš zajímaví bossové.

Pozitiva

+ Pokud máte 10-15 minut času, pak je Alpha Wave ideální hrou pro jeho vyplnění
+ Jednoduché ovládání
+ Výbušná, ale přehledná akce

Negativa

– Obyčejní bossové
– Pří delším hraní stereotypní
– Málo power-upů

Alpha Wave
Hardline Studios
Verze Liší se dle zařízení
Velikost Liší se dle zařízení

2.0+24,00 Kč

Video

Alpha Wave – vesmírná střílečka

Alpha Wave - vesmírná střílečka

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)