Aktualizace vrací Xperiím Z2, Z3 a Z3 Compact režim STAMINA

sony_stamina

Když japonská společnost Sony odstranila z Androidu 6.0 Marshmallow svůj úsporný režim STAMINA, vyvolalo to mezi zákazníky značnou vlnu nevole. Na jedné straně byl argument, že Marshmallow disponuje vlastním (a vylepšeným) úsporným režimem Doze. Bylo by tedy zbytečné mít v systému dvě řešení pro jeden a ten samý či velmi podobný účel. Na straně druhé mnozí byli skálopevně přesvědčení, že STAMINA je prostě lepší než Doze. Podle některých ohlasů stejné modely Xperií údajně s Androidem 5.x Lollipop a funkcí STAMINA vydržely fungovat déle než s Androidem 6.0 Marshmallow a Doze.

Připomeňme, že tento režim (respektive přesněji řečeno tato „sada nastavení“) implementoval výrobce do firmwaru svých zařízení v roce 2013. Šlo o způsob, jak prodloužit výdrž baterie na jedno nabití omezením aktivit na pozadí a ukončením nepoužívaných procesů.

Režim STAMINA je v telefonech Xperia od roku 2013 Úsporný režim je v telefonech Xperia od roku 2013

Jak se režim STAMINA vracel do Androidu 6.0?

v dubnu Sony oficiálně potvrdila, že STAMINU do svého firmwaru vrátí. V té době sice neuvedla konkrétní termín vydání, nicméně funkce měla být brzy k dispozici všem členům programu Xperia Beta.

Zdá se, že čas návratu nadešel! Pro telefony řady Xperia Z3, Z3 Compact a Z2 je nyní uvolňována nová aktualizace firmware s číslem sestavení 23.5.A.1.291. V tuto chvíli probíhají updaty pouze na Xperiích Z2 (D6503), ale očekáváme, že brzy dojde k rozšíření i na další modely. Dle dosavadních informací byla dostupnost nové verze potvrzena z Alžírska, Austrálie, Malajsie, Indonésie, Singapuru, Thajska, USA a dalších zemí.

S režimem STAMINA vydrží telefon déle S režimem STAMINA vydrží telefon déle

Bohužel uživatelé se Sony Xperií Z3 určenou pro český trh se mnohdy až dosud nedočkali ani updatu na Android 6.0, ačkoli pro jiné regiony zatím poslední stabilní verze existuje již poměrně dlouho.

Pro zajímavost dodáváme, že poslední oficiální testovací sestavení Androidu N pro Sony Xperii Z3 režim STAMINA vůbec neobsahuje.

Jak vypadá a funguje nejnovější firmware na Xperii Z2 můžete vidět na následujícím videu.

Sony XPERIA Z2 with Android 6.0.1 get Stamina and Ultra Stamina

Sony XPERIA Z2 with Android 6.0.1 get Stamina and Ultra Stamina

Novinky ve firmwaru 23.5.A.291

Zdroje: xperiablog.net, mobilescout.com, gizmobolt.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)