Kdy přijde poslední aktualizace na váš Nexus?

nexus_podpora_ico

Google v srpnu loňského roku aktualizoval jako reakci na bezpečnostní díru Stage Fright podmínky podpory svých zařízení Nexus. Z nových pravidel vyplynulo, že aktualizace budou vydávány každý měsíc.

Jednotlivé modely mají nárok na bezpečnostní záplaty po dobu tří let od vydání nebo 18 měsíců od data, kdy dojde k jejich vyřazení z nabídky Obchodu Google Play. Zásadní OTA aktualizace (zpravidla na novější verzi systému) budou jednotlivé modely dostávat nejméně po dobu dvou let od zahájení prodeje v obchodu Google Store. Po této době již Google nemůže zaručit, že zařízení bude dostávat aktualizace verze systému a opravy zabezpečení.

Nexus 6P Nexus 6P

Nedávno vyhledávací gigant zveřejnil na oficiálních stránkách informace o předpokládaných termínech ukončení podpory (EOL – “end-of-life”). V seznamu jsou jak zařízení s již ukončenou podporou, tak i telefony a tablet, které ještě mají nárok na aktualizace.

Termíny ukončení podpory zařízení Nexus

Jak tedy Google deklaruje termíny, po kterých již nejsou zaručeny aktualizace verze Androidu?

  • Nexusy 5X: září 2017
  • Nexusy 6P: září 2017
  • Nexusy 9: říjen 2016
  • Nexusy 6: říjen 2016
  • Nexusy 5: říjen 2015
  • Nexusy 7 (2013): červenec 2015
  • Nexusy 10: listopad 2014

V seznamu zpočátku chyběl telefon Nexus 6, nicméně později Google tuto položku doplnil s tím, že podpora končí letos v říjnu. Starší zařízení již podporu poměrně dlouho nemají.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, support.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)